Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zdeněk Pohlreich ničeho nelituje: Bez Ano, šéfe! mám spoustu volného času

Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
exkluzivně
Zdeněk Pohlreich (62), často považovaný za českého Gordona Ramsaye, si užívá volného času. Když se objevil na tiskové konferenci TV Prima, mohlo to mnohým dát záminku, aby doufali v jeho návrat do role nekompromisního kuchaře v pořadu Ano, šéfe!. Jakékoliv naděje by však byly plané, ukončení natáčení Pohlreich rozhodně nelituje.

Odchod Zdeňka Pohlreicha z televizních obrazovek byl pro mnohé jeho fanoušky těžký. Jeho pořad Ano, šéfe! byl mezi diváky velmi oblíbený a to především proto, že Pohlreich nešel pro ostrá slova daleko a dokázal si poradit i s tou největší výzvou. Když na prázdné místo po něm nastoupila Jitka Pagana se synem Santem v pořadu Ano, šéfová!, fanoušci si legendárního gastronoma začali vyprošovat zpátky, protže to bez něj zkrátka nebylo ono.

Naděje na návrat pořadu Ano, šéfe! by si diváci ale dělat neměli, Zdeněk Pohlreich ho rozhodně neplánuje. "Po pořadu se mi nestýská ani trošku, myslím si, že jsme se rozhodli správně," uvedl pro eXtra.cz. Od doby, co se pořad přestal natáčet, se postrachu a zároveň spáse majitelů restauračních zařízení daří velmi dobře. "Mám spoustu volného času, je to skvělý," doplnil a s úsměvem řekl, že fanouškům, kterým chybí, doporučuje sledovat reprízy.

A kdo by se těšil, že jednoho dne přijde Pohlreich s dalším velkým projektem, jakým byl tento pořad, byl by na omylu. "Já nic neplánuju, dá se to říct tak, že jsem se rozhodl mít svůj klid," dodal nekompromisní šéfkuchař, jehož pověst sahá až daleko do zahraničí.

Poté, co nesložil přijímací zkoušky na střední školu, nastoupil do učebního oboru kuchař. Vaření ho nejprve vůbec nebavilo a po vyučení nastoupil do hotelu Stop. Po zájezdu do Německa se rozhodl k emigraci a v roce 1986 z Česka skutečně odešel. Přes rok strávil v Nizozemsku odkud posléze odletěl do Austrálie. Začal jako sous-chef v restauraci La Guillotine, v níž se později stal šéfkuchařem. Nyní už je dlouhá léta zpět v Česku, kde působí jako kuchař a diváci si ho zamilovali v nejrůznějších televizních pořadech o vaření. Je ženatý se Zdenkou Pohlreichovou, které byl největší oporou v době, kdy bojovala se zákeřnou rakovinou prsu.

Související články

Další články