Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zdeněk Pohlreich a Jan Punčochář vaří záchranářům: Denně rozvezou až 500 jídel

Zdeněk Pohlreich a Jan Punčochář vaří záchranářům: Denně rozvezou až 500 jídel
Zdroj: archiv Zdeňka Pohlreicha
+ Další 3 fotografie
solidarita
Svět sužuje pandemie koronaviru a je třeba si vážit těch, kteří i přes riziko nákazy denně pomáhají pacientům. To si dobře uvědomují šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich (62) a Jan Punčochář (40), kteří se rozhodli těmto lidem obstarávat jídlo zdarma. Podpořit je v tom můžete i vy.

Zdeněk Pohlreich založil solidární iniciativu s názvem Vaříme nepostradatelným. V době pandemie koronaviru si hasiči, záchranáři a policisté prochází nelehkým obdobím a denně i s vědomím, že riskují vlastní zdraví, pomáhají ostatním. Proto se nejznámější šéfkuchař v Česku rozhodl jim dodat energii a rozvážet jídlo do jejich služeben po celé Praze.

Víc hlav víc ví a víc rukou víc zvládne - k iniciativě proslulého šéfa se přidal i kuchař a porotce soutěže MasterChef Jan Punčochář, který do chodu zapojil svou restauraci a oba šéfkuchaři tak zvládnou připravovat až 800 jídel denně.

Žádost o pomoc

V dnešní době není nic zdarma, a proto i Pohlreich s Punčochářem potřebují vaší pomoc. „My jsme připravení pracovat zdarma a dělat to, co umíme nejlíp. Jediné, co potřebujeme, je finanční podpora na nákup surovin a obalových materiálů a ochranných pomůcek. Máme sjednané nejlepší možné cenové podmínky s našimi dodavateli. Pro tento účel jsem zřídil transparentní účet u KB 6770217/0100, na který hodlám posbírat co největší finanční obnos, abychom tuto aktivitu mohli realizovat,“ napsal Pohlreich na své stránky.

Pokud budete chtít a je to ve vašich finančních možnostech, neváhejte přispět. Zapojit se navíc mohou i restaurace v jiných regionech, kam Pohlreich a Punčochář zavážet jídlo nemohou. Pomůžete lidem, kteří jsou tu v téhle situaci pro vás každý den?

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy