Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zdena Hadrbolcová se po mrtvici přestěhovala do LDN: Nemůže chodit, vše se bude učit znovu

Zdena Hadrbolcová je oblíbená herečka.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
POKROK

Populární pekařka Růža z Ulice, herečka Zdena Hadrbolcová (85), byla hospitalizována v Nemocnici Na Homolce. Jak jsme již informovali, kvůli mozkové mrtvici ji umístili na oddělení neurologie. K tomu došlo v závěru roku. Mezitím došlo ke změnám, které ona sama ani tolik nevnímá. „Může jen ležet. Částečně se orientuje a je spokojená,“ tvrdí pro eXtra.cz blízký člověk umělkyně.

Zdena Hadrbolcová: Ochrnutí po mrtvci

Herečka Zdena Hadrbolcová nezažívá úplně nejlehčí období. Jen vlivem šťastné náhody se dočkala pomoci, když ji nedávno postihla mozková mrtvice.

Návštěva ji našla částečně ochrnutou a s očima v sloup. V podstatě ji zachránili. Hned jí volali rychlou. Jenže v takovém případě, kdy jde o cévní mozkovou příhodu, je třeba se co nejdřív dostat do rukou lékařů. Záchranka ale uspěla až u třetí nemocnice,“ tvrdí naše věrohodné zdroje. Zda tyto nemocniční manévry měly vliv na rozsah mozkové mrtvice a postižení, o tom by se nyní dalo jen spekulovat.

V určitém omezeném rozsahu oblíbená herečka (Létající Čestmír, Přítelkyně z domu smutku, Ulice) ale již může komunikovat.

„Jak se mi daří? Blbě. Jsem v nemocnici. Nějak všechno zlobí,“ prohlásila s největšími obtížemi. Potvrdila nám, že ve špitále strávila i Vánoce. „Prostě nejsem v pořádku,“ sdělila eXtra.cz, než se rozloučila. Z hlasu bylo poznat, že jí stále nebylo dobře.

Stěhování do LDN

V nemocnici každopádně podle zjištění naší redakce již není. „Převezli ji do soukromé pražské léčebny dlouhodobě nemocných. Zdena je tam spokojená. Vzhledem ke všem svým potížím a věku úplně přesně neví, co všechno se kolem ní dělo, a je v rámci možností šťastná. Sporadicky už také komunikuje a dá se říci, že částečně je orientovaná,“ tvrdí eXtra.cz zdroj blízký herečce.

O jaké zařízení jde?

„Našimi pacienty jsou lidé po zákrocích a operacích, po úrazech a v rekonvalescenci… Pacienti s dlouhodobým chronickým onemocněním a pacienti potřebující paliativní péči. Ošetřujeme také nemocné s demencí a Alzheimerovou nemocí,“ stojí na stránkách poskytovatele zdravotnické péče, u nějž nyní pobývá Hadrbolcová.

„Zdena jen leží. Ale zvládne se v posteli najíst. Pokud to bude jen trochu možné, bude se učit vše znovu a s pomocí rehabilitací ji budou zkoušet postavit opět na nohy,“ věří její přítel.

Nejistá budoucnost

Prognózy jsou ale velmi nejisté.

„Problém je, že přidružených nemocí má dost. Včetně zanedbané cukrovky. V tomto věku je pak všechno otázkou času a štěstí. Držíme jí všichni moc palce,“ dodal kamarád Zdeny Hadrbolcové.

Její kolegyně z Ulice Jaroslava Obermaierová má o kamarádku strach. „To víte, už má svůj věk. Že má být ve špitále, to jsem slyšela. Snad bude v pořádku,“ sdělila nám. Šéf Herecké asociace Ondřej Kepka, který Hadrbolcovou považuje za svou kamarádku, také víc informací nemá. „Ale přeju jí hodně zdraví,“ sdělil nám.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy