Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zdena Hadrbolcová se po mrtvici přestěhovala do LDN: Nemůže chodit, vše se bude učit znovu

Zdena Hadrbolcová
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
POKROK

Populární pekařka Růža z Ulice, herečka Zdena Hadrbolcová (85), byla hospitalizována v Nemocnici Na Homolce. Jak jsme již informovali, kvůli mozkové mrtvici ji umístili na oddělení neurologie. K tomu došlo v závěru roku. Mezitím došlo ke změnám, které ona sama ani tolik nevnímá. „Může jen ležet. Částečně se orientuje a je spokojená,“ tvrdí pro eXtra.cz blízký člověk umělkyně.

Zdena Hadrbolcová: Ochrnutí po mrtvci

Herečka Zdena Hadrbolcová nezažívá úplně nejlehčí období. Jen vlivem šťastné náhody se dočkala pomoci, když ji nedávno postihla mozková mrtvice.

Návštěva ji našla částečně ochrnutou a s očima v sloup. V podstatě ji zachránili. Hned jí volali rychlou. Jenže v takovém případě, kdy jde o cévní mozkovou příhodu, je třeba se co nejdřív dostat do rukou lékařů. Záchranka ale uspěla až u třetí nemocnice,“ tvrdí naše věrohodné zdroje. Zda tyto nemocniční manévry měly vliv na rozsah mozkové mrtvice a postižení, o tom by se nyní dalo jen spekulovat.

V určitém omezeném rozsahu oblíbená herečka (Létající Čestmír, Přítelkyně z domu smutku, Ulice) ale již může komunikovat.

„Jak se mi daří? Blbě. Jsem v nemocnici. Nějak všechno zlobí,“ prohlásila s největšími obtížemi. Potvrdila nám, že ve špitále strávila i Vánoce. „Prostě nejsem v pořádku,“ sdělila eXtra.cz, než se rozloučila. Z hlasu bylo poznat, že jí stále nebylo dobře.

Stěhování do LDN

V nemocnici každopádně podle zjištění naší redakce již není. „Převezli ji do soukromé pražské léčebny dlouhodobě nemocných. Zdena je tam spokojená. Vzhledem ke všem svým potížím a věku úplně přesně neví, co všechno se kolem ní dělo, a je v rámci možností šťastná. Sporadicky už také komunikuje a dá se říci, že částečně je orientovaná,“ tvrdí eXtra.cz zdroj blízký herečce.

O jaké zařízení jde?

„Našimi pacienty jsou lidé po zákrocích a operacích, po úrazech a v rekonvalescenci… Pacienti s dlouhodobým chronickým onemocněním a pacienti potřebující paliativní péči. Ošetřujeme také nemocné s demencí a Alzheimerovou nemocí,“ stojí na stránkách poskytovatele zdravotnické péče, u nějž nyní pobývá Hadrbolcová.

„Zdena jen leží. Ale zvládne se v posteli najíst. Pokud to bude jen trochu možné, bude se učit vše znovu a s pomocí rehabilitací ji budou zkoušet postavit opět na nohy,“ věří její přítel.

Nejistá budoucnost

Prognózy jsou ale velmi nejisté.

„Problém je, že přidružených nemocí má dost. Včetně zanedbané cukrovky. V tomto věku je pak všechno otázkou času a štěstí. Držíme jí všichni moc palce,“ dodal kamarád Zdeny Hadrbolcové.

Její kolegyně z Ulice Jaroslava Obermaierová má o kamarádku strach. „To víte, už má svůj věk. Že má být ve špitále, to jsem slyšela. Snad bude v pořádku,“ sdělila nám. Šéf Herecké asociace Ondřej Kepka, který Hadrbolcovou považuje za svou kamarádku, také víc informací nemá. „Ale přeju jí hodně zdraví,“ sdělil nám.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy