Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Zdanění prázdných bytů nebude, dohodla se pražská koalice

BYTY V PRAZE
Na mimořádném jednání se v pátek odpoledne sešla pražská koalice a shodla se na tom, že prázdné byty problémem jsou, ale jejich zdanění není řešením problému, který Praha má.

„Vyjasnili jsme si to, že jsem nic takového nenavrhoval. Analýzu není třeba dělat, protože se koalice shodla, že prázdné byty problém jsou,” řekl Novinkám Zdeněk Hřib. Několikrát také zopakoval, že nikdy pro zdanění nebyl, v rozhovoru pro Novinky.cz to však předtím připustil.

Jednání bylo velmi bouřlivé. Oproti plánovaným pětačtyřiceti minutám jednaly špičky pražské koalice skoro tři hodiny. Vedení města se shodlo, že bude pro majitele bytů hledat pozitivní motivaci, aby své nemovitosti v Praze nenechávali prázdné.

„Za nás za TOP 09 je krize zažehnána, protože obavy z diskriminace vlastnictví byly vyvráceny,“ řekl na tiskové konferenci předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. S návrhem na zjišťování počtu prázdných bytů pomocí odběru elektřiny od PRE přišel minulý týden primátor Zdeněk Hřib.

Mohlo by vás zajímat

Další články