Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zdá se vám, že to máte v životě těžké? Tato dívka se narodila bez rukou, zvládá to stejné jako vy a nestěžuje si!

Zdroj: Nguyen Vu Phuoc
+ Další 3 fotografie
Agent Orange je prudce jedovatá směs dvou herbicidů. Za druhé vietnamské války, v letech 1962 až 1971, byla použita Amerikou proti Vietnamu a v jiných přilehlých územích. Cílem bylo zničit veškeré rostlinstvo, aby mohly být snáze bombardovány základny a zásobovací trasy nepřátelských jednotek.

Roztok byl rozprašován z letadel, vrtulníků nebo vozidel na lesy a zemědělskou půdu. Celkem bylo do půdy rozprášeno 70 tun této životu nebezpečné chemikálie. 70 tun obsahovalo 150 kilogramů dioxinu. Ten se v přírodě velmi pomalu rozkládá a útočí na tukové tkáně. Dioxin má v sobě největší množství karcinogenu. Vietnamští obyvatelé onemocněli kvůli této látce rakovinou. Někteří jsou mentálně postiženi, mají trvale poškozenou pokožku nebo jiné vrozené vady

Toxická látka zamořila Vietnam natolik, že bylo infikováno přes 4,8 milionů lidí po celém území. Těm, kteří přežili, se i po 44 letech po válce rodí postižené děti.

Jednou z lidí, kteří se nenarodili zdraví je mladá slečna Nguyet. Ta přišla na svět bez rukou. I navzdory tak těžkému osudu je Nguyet velmi šikovná Bez problémů zvládá veškeré domácí práce, péči o synovce, neteře a jiné další činnosti, které jsou zrovna potřeba. Ve všem se musí spoléhat na své nohy. I přes nepřízeň osudu je Nguyet šťastná a má spoustu plánů. Jejím snem je mít malý domek ve vesnici a žít poklidný život.

9.srpna 2012 byla zahájena celosvětová operace na eliminaci kontaminované půdy Vietnamu. USA se tehdy zaručilo, že přispěje až do roku 2016 přes 41 milionů dolarů.

Související články

Další články