Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zbývá hodina do konce! K prezidentským volbám už přišla více než polovina voličů

Prezidentská volba se chýlí ke konci, začnou se počítat hlasy.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Druhý den prezidentských voleb se chýlí ke konci, do uzavření volebních místností zbývá něco málo přes hodinu. Všichni kandidáti odvolili už včera, Miloš Zeman (73) utrpěl šok, když se ho snažila napadnout ukrajinská feministka. Svůj hlas podle dosavadních odhadů odevzdala už více než polovina voličů.

Volební místnosti jsou dnes otevřeny od osmi, zavřou se ve dvě odpoledne. Kromě incidentu, o který se postarala ukrajinská feministka, jež se snažila napadnout Miloše Zemana, probíhá prezidentská volba zatím hladce.

Podle poledních odhadů se volební účast vyšplhala už mírně nad 50 %. Na některých místech dosahuje i vyšších čísel. Například v Novém Veselí na Žďársku, kam se na chatu jezdí rekreovat prezident Zeman, volilo zatím 68 % občanů.

Při minulé, historicky první přímé volbě prezidenta České republiky dosáhla volební účast na 61 %. V této chvíli se zdá, že ji ta letošní nepřesáhne.

V případě, že po sečtení hlasů bude mít jeden z kandidátů nadpoloviční většinu, stane se novou hlavou státu. Pravděpodobnější však je, že se za dva týdny uskuteční druhé kolo, v němž se střetnou dva nejúspěšnější kandidáti z prvního.

Související články

Další články