Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zbytečná smrt ženy (†23) a malé holčičky (†3) z Prahy. Otrávily se unikajícím plynem

Zbytečná smrt ženy (†23) a malé holčičky (†3) z Prahy. Otrávily se unikajícím plynem
Zdroj: repro Mapy.cz
tragédie
Třiadvacetiletá žena a teprve tříletá holčička z pražského Šeberova v noci z pátku na sobotu tragicky zemřely. V ulici K Hrnčířům od půlnoci zasahovali hasiči a policisté, kriminalisté už vyloučili cizí zavinění. V domě unikal oxid uhelnatý z průtokového ohřívače, kterým se oběti zřejmě otrávily. Záchranáři se 45 minut pokoušeli o oživení, žena ani dívenka se už ale neprobraly.

Pravděpodobně kvůli úniku plynu z karmy v noci z pátku na sobotu zemřela 23letá žena a teprve 3letá holčička. Na pražském Šeberově celou noc zasahovali hasiči, záchranáři i policisté.

Snahy o oživení byly marné. „Na místě probíhala 45 minut resuscitace, bohužel obě zemřely,” informovala pražská záchranná služba na Twitteru.

"Kriminalisté spolu s lékařem na místě vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský webu ceskenoviny.cz.

Plynu se nadýchal i 26letý muž, který však zůstal při vědomí a záchranáři ho přepravili do vinohradské nemocnice.

Hasiči na místo přivolali i chemiky, kteří přítomnost oxidu uhelnatého měřili. Velitel zásahu povolal také evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče. Podle informací Blesku žije v domě přibližně 20 lidí z vietnamské komunity.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy