Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zbyněk Merunka o začátcích Novy: STALKING! Co dělá moderátor dnes?

Zdroj: reprofoto TV Nova, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
25 LET NOVY
Před čtvrtstoletím nemohl tenhle muž pomalu ani vyjít na ulici, aniž by se kolem něho nesrotil dav lidí vyžadujících podpis. Zbyněk Merunka (68), jenž coby moderátor zpravodajství tehdy uváděl první Televizní noviny, zažil s popularitou šílené věci. Máme jeho zpověď!

„Popularita mi přinášela problémy. Nemohl jsem se vůbec volně pohybovat. Jsem velmi společenský člověk, rád vyhledávám lidi a mám neustálou potřebu s někým komunikovat. A to už skoro nešlo, nebo hůř. Všichni věděli, kdo jsem, takže jsem si musel dávat pozor na chování. Chodily i zamilované dopisy, jedna paní mě pronásledovala, jiná mi zase přinesla živou husu. Byla to kardinální změna,“ prozradil eXtra.cz Zbyněk Merunka.

Když Nova začínala, vysílalo se z provizorního studia ve vyšších patrech rekonstruované Měšťanské besedy nedaleko někdejšího obchodního domu Máj.

Válka s prachem

„Všude byli zedníci, kolečka, vrtačky a podobně. Dělníci měli od půl osmé, kdy zprávy začínaly, přísný zákaz se byť jenom pohnout. Stavba byla pro vysílání limitující. Problém byl s prachem, technici z toho neměli vůbec radost. My v té době ale hlavně řešili jinou věc: jestli to budeme zvládat, jestli zaplníme půlhodinu a podobně,“ vybavuje si moderátor, který z Novy odešel v roce 1999, když se Vladimír Železný trhl od amerického investora. S jeho kroky Merunka totiž nesouhlasil.

Bývalý televizák, který léta provázel i motoristickým pořadem na Primě, si vybavuje i útok od naštvaného diváka. „Když rekonstrukce budovy skončila, newsroom byl v přízemí. Lehce zatmavená okna z něj vedla do Vladislavovy ulice a při vysílání nás chodili sledovat diváci. Okna měla být nerozbitná a neprůstřelná, jednou tam ale někdo hodil cihlu a rozbil tu vnější vrstvu,“ dodal Merunka.

Dodnes si volá s kolegyní Evou Jurinovou, s její předchůdkyní Stanislavou Wanatowiczovou-Bartošovou ale ne. Podle něj byla sice skvělá herečka, do zpravodajství se však zkrátka nehodila, tak byla nahrazena.

Dnes už si užívá zaslouženého důchodu, jen sem tam pomůže v mediální oblasti někomu z kamarádů.

Související články

Další články