991 milionů korun. To je částka, kterou AS Řím vyplatí za českého fotbalistu Patrika Schicka. Kdo by dnes myslel na to, že ještě před patnácti měsíci tento kluk kopal za Bohemians!

Dnes patří k největším hvězdám českého fotbalu. Hráčů, kteří mají talent a ještě se nebojí makat, není mnoho. Zdá se, že Schicka čeká velká kariéra. Dlaně si spokojeně mne i jeho agent Pavel Paska. Na přestupu mu hodně záleželo. „Byla to největší honička za mých posledních 25 let. Je to můj největší přestup,“ prozradil Paska Blesku.

Radost z přestupu má i Schickova rozkošná sestra Kristýna, která se živí jako modelka. Schick bude brát v Římě každý měsíc 5 a půl milionu korun, takže kdyby se Kristýně začala kariéra hroutit, tak ji brácha jistě založí. Zatím to ale vypadá, že oba sourozenci jsou na kariérním vrcholu a velmi se jim daří.

Téměř miliarda korun za přestup je obrovská suma. Ale Pavel Nedvěd byl v roce 2001 dražší. Při přestupu z Lazia Řím do Juventusu Turín se přestupová částka vyšplhala na 1 596 000 000 k­orun.

Třetím v pořadí je Tomáš Rosický. Jedná se o nejdražší přestup z české ligy do zahraničí. V roce 2017 Borussia Dortmund zaplatila pražské Spartě 504 milionů korun.