Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zbrusu nový Fest1val: Láká na premiéry i módní show Jana Černého, Borise Krále či Terezy Vu

Ostrava láka na festival.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák,Tomáš Martínek, Petr Horník / Právo / Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
festival v Ostravě

Ostrava se již brzy stane centrem módy, filmu i architektury. Na přelomu dubna a května odstartuje v Dolních Vítkovicích zbrusu nový festival. "Spojením filmu, designu a multidisciplinárního umění vytváříme nový prostor pro kreativitu a inspiraci, přenášíme bohatou kulturní atmosféru do srdce střední Evropy a dáváme Ostravě nový kulturní rozměr," řekla pro eXtra.cz ředitelka Fest1valu Nikola Tošenovská. 

Fest1val přichází s jedinečnou kulturní událostí s mezinárodním přesahem, která se bude konat ve dnech od 30. 4. do 5. 5. 2024 v Dolních Vítkovicích. Tato akce spojí tři oborové sekce: IFFO (International Film Festival Ostrava) – filmový festival představující předpremiéry a premiéry české a slovenské kinematografie, UNOS – multidisciplinární prezentaci v oblasti textilu, skla, keramiky, grafiky, objektů, fotografie a PULSE – dlouhodobý projekt zaměřený na propojení kreativního regionu střední Evropy v oblasti architektury, urbanismu, interiérového designu a produktového designu.

Multižánrový ostravský fest1val slibuje návštěvníkům týden plný kulturních zážitků. Významné osobnosti české a zahraniční tvorby představí svá díla v Gongu, Brickhousu, Futureu, Jedničce, Výdušné jámě, ve Velkém světě techniky a na zámku Vítkovice. Vstupenky jsou již nyní k dispozici na Ticketstream. "Spojením filmu, designu a multidisciplinárního umění vytváříme nový prostor pro kreativitu a inspiraci, přenášíme bohatou kulturní atmosféru do srdce střední Evropy a dáváme Ostravě nový kulturní rozměr," řekla pro eXtra ředitelka fest1valu Nikola Tošenovská.

Filmová a módní sekce

Mezinárodní filmový festival IFFO nabídne divákům díla ikon české i zahraniční tvorby. Lidé se mohou těšit na zahajovací galavečer a červený koberec, filmové premiéry a předpremiéry, celkem 25 kinoprojekcí, na pořad 7 pádů Honzy Dědka, na delegace tvůrců filmů a herců, debatní diskuse a pop-upy. Lidé se mohou těšit na filmy Jedna noc, Noční klid, Kos v ostružiní, Povaha lásky, Smršť, Přišla v noci, Django, Chinaski: Každej ví kulový. Odvážnou lovestory Jedna noc představí mimo jiné herečka Vanda Chaloupková, která je jednou z tváří festivalu. Dále na akci dorazí herečka Aňa Geislerová, herec Tomáš Maštalír či komik Tomáš Měcháček.

UNOS představí to nejlepší ze současného spektra československé módy. Svou tvorbu v Ostravě představí například návrháři Jan Černý, Petra Kubíková x Emil Taschka, Farah Kimia, Boris Král, Tereza Vu a řada dalších.

PULSE je dlouhodobý projekt, jehož cílem je mapovat, propojovat a vzájemně inspirovat kreativní region střední Evropy napříč architekturou/urbanismem, interiérovým designem a produktovým designem. "V rámci sekce PULSE se budou v Ostravě ve dnech 2.–3. května konat přednášky předních osobností oborů architektury a designu z celého středoevropského regionu, diskuze, expozice toho nejlepšího z jednotlivých zemí, ale především unikátní networking a best-practice sharing. PULSE bude tématy adresovat současné skutečné výzvy architektury a designu a podněcovat tak diskuzi. Moderátor Daniel Stach přivítá speakery – špičky oborů ze všech pěti zemí, ale i zahraniční hvězdy, jako jsou například světoznámý architekt Daniel Libeskind nebo uznávaný produktový designér a umělec Arik Levy," přibližuje záměr projektu spoluzakladatelka PULSE Eva Kozarová v tiskové zprávě.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy