Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Zbrusu nové vánoční pohádky: Představí se Kouzelník Žito, zakletý král a odvážný Martin

+ Dalších 7 fotografií
premiéry
Ačkoliv k Vánocům nepochybně patří již tradiční pohádky, jako například Mrazík a Tři oříšky pro Popelku, letos se nám v tento krásný čas představí dva nové pohádkové příběhy. Na televizních obrazovkách můžeme vidět Kouzelníka Žita a příběh O zakletém králi a odvážném Martinovi.

Vánoce v České televizi se ponesou jak v duchu klasiky, tak v duchu nových pohádek. Kořenářku Jiřinu Bohdalovou uvidíme bok po boku s Annou Kadeřávkovou v pohádce Kouzelník Žito, v příběhu O zakletém králi a odvážném Martinovi zazáří Simona Kollárová a Lukáš Vaculík.

Pohádka Kouzelník Žito pojednává o kořenářce Apoleně, která v obilném lánu nalezne odložené dítě. Ujme se ho a pojmenuje ho Žito. Žitův život komplikují všemožné pohádkové postavy, ale i úplně obyčejní lidé, proti kterým bojuje, aby získal hodnou princeznu.

V této pohádce se objeví spousta slavných tváří, kromě zmíněných ve filmu hraje například Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška. Kouzelník Žito se divákům představí přímo 24. prosince.

Příběh O zakletém králi a odvážném Martinovi bude na obrazovkách k vidění 26. prosince. Tato pohádka vypráví o princezně Michaele, která se vydá najít kouzelnou korunu krále Svaroga, s jejíž pomocí chce uzdravit svého nemocného tatínka krále. Cestou potká milého kováře jménem Martin, který se jí velmi líbí i přesto, že je slepý. Když se princezna ztratí, je to právě Martin, kdo se ji vydává za pomoci kouzelného skřítka hledat.

Je evidentní, že na své si na Vánoce přijde skutečně každý, jak příznivci klasiky, tak milovníci nových pohádek.

Mohlo by vás zajímat

Další články