Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zbožňovaný Jiří Bartoška si dost možná zahraje ve filmu naposledy

Snímek s Jiřím Bartoškou v hlavní roli se natáčel pod pracovním názvem Božský děda.
Zdroj: Se souhlasem Bioscop/Miloš Schmiedberger
+ Dalších 7 fotografií
nový film
Jiří Bartoška si zahraje v novém filmu nevěrného penzistu. Úspěšný scenárista Petr Kolečko (36) dotočil film Zbožňovaný. Ten také sám režíroval. Do hlavní role obsadil herce Jiřího Bartošku (73). Ředitel filmového festivalu ve Varech většinu nabídek na natáčení už odmítá. Inspirací pro scénář se stal Kolečkův děda a mezi dalšími hereckými hvězdami uvidíme Ivanu Chýlkovou nebo Jiřího Langmajera. Do kin přijde novinka příští rok v létě nebo na podzim.

Film Zbožňovaný vypráví příběh oblíbeného pediatra Zdeňka, který se chystá do důchodu. Těší se na zasloužený odpočinek, ale má to jeden háček. Před svou manželkou už 40 let tají milenecký poměr s ortopedkou Danou. Ta si navíc usmyslí, že teď na sebe bude mít dvojice více času. Místo pohody tak Zdeňka čekají krušné časy.

„Mám k tomu příběhu osobní vztah, je inspirován mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli,“ prozradil Petr Kolečko Už podruhé se tak ujal také režie filmu, který sám napsal. Režijním debutem se stal film Přes prsty z prostředí ženského volejbalu. Divácky je sice oblíbený, ale řadí se spíš do průměru mezi scénáři, které absolvent pražské DAMU napsal.

Jiří Bartoška už skoro netočí

Jiří Bartoška se přiznal, že většinu filmových nabídek odmítl, protože ho neoslovily. Naposledy si zahrál ve snímku o prvním českém prezidentovi Václavu Havlovi a větší rolí byla před čtyřmi lety postava veterináře Honzy ve filmu Teorie tygra

„Některé postavy jsou často psané tak, že tam není ani co hrát. Pak přišla smska od Petra Kolečka, že by měl scénář a jestli si ho nechci přečíst, že by byl rád,“ řekl pro Českou televizi Bartoška. Na nabídku kývl. Možná i proto, že Petr Kolečko je v Čechách velmi vyhledávaným autorem. Za seriál Most! a scénář k filmu Masaryk získal Českého lva

Natáčení se uskutečnilo v srpnu a září v Praze a okolí. Filmaři skončili těsně před vyhlášením bezpečnostních opatření vlády. „Jsem rád, že i v téhle době se podařilo film dotočit a nyní budeme mít dostatek času na střih a dokončení, protože tahle část má v sobě hodně dramaturgické práce, která je mi blízká,“ dodal Kolečko. Premiéra filmu Zbožňovaný je plánována na léto nebo podzim příštího roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy