Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zbláznili se? Kaufland lidem zakázal v práci PÍT a JÍST! Strhla se bouře

Kaufland zakázal jíst a pít na pracovišti, pak to odvolal.
Zdroj: wikipedia.org
Šílené nařízení pro zaměstnance přišlo tento týden od německého řetězce Kaufland. Plošný zákaz pití a jídla na pracovišti, a to včetně léta, vyvolal velkou bouři nejenom mezi pracovníky obchodu. Poté, co si na Facebooku klepaly na čelo tisíce lidí, zareagoval i samotný Kaufland. Jak to dopadlo?

Novoroční předsevzetí zaměstnanců řetězce Kaufland? Podle jejich zaměstnavatele zřejmě drastické hubnutí. Jak jinak si vysvětlit, že jim zakázal konzumaci pití i jídla na pracovišti? Možnost napít se měli mít jen v případě, že tuto potřebu doloží lékařským potvrzením.

„Jídlo a pití se s okamžitou platností smí konzumovat výhradně ve společenské místnosti nebo kuřárně. Platí kategorický zákaz konzumace čehokoliv na prodejní ploše. Toto nařízení platí během celého roku, tedy i během léta,“ stálo v nařízení Kauflandu, které se objevilo 2. ledna.

Nejenom mezi pracovníky se strhla vlna nevole. „Co nám ještě zakážou? Dýchat? S takovou nebude mít Kaufland už žádné zaměstnance,“ shrnuje rozčílení jedna ze zaměstnankyň.

A jak na internetovou bouři zareagoval Kaufland? „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli,“ řekla tisková mluvčí řetězce Renata Maierl.

Zákaz prý platí dál, ale s výjimkami. Pokladní mohou mít láhev s pitím přímo na pracovišti, a to na určeném místě. Pracovníci ve skladu si mohou dát láhev s pitím do kanceláře na příjmu zboží, pracovníci pekárny a obslužného pultu pak mohou pít v jeho zázemí.

„Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní,“ dodala ještě mluvčí Maierl.

Související články

Další články