Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Krvavý útok v Norsku: Lukem a šípy střílel do lidí v supermarketu, pět mrtvých!

Zdroj: Profimedia
Útok

Krvavý útok se ve středu večer odehrál na jihovýchodě Norska v městě Kongsberg. Pachatel ozbrojený lukem a šípy tam zabil několik lidí, další zranil. Podezřelý muž byl zadržen policií, která nejdříve odmítla sdělit přesný počet obětí, později ale potvrdila, že jich je nejméně pět.

Vrah se ozbojil lukem a šípy

Útočník ozbrojený lukem a šípy zabil ve středu večer ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska několik lidí a další zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a zranění byli převezeni do nemocnice. Útoky se odehrály na několika místech v centru města, které leží jihozápadně od norské metropole Osla.

Nejhorší chvíle života zažili zákazníci supermarketu Coop Extra. Očitá svědkyně události pro místní TV 2 uvedla, že si všimla rozruchu a ženy, která se skrývá. Pak zahlédla muže stojícího v rohu se šípy v toulci na rameni a s lukem v ruce, informuje agentura AFP. „Potom jsem uviděla osoby, které utíkaly, aby si zachránily život. Jednou z nich byla žena držící za ruku dítě,“ dodala. Jedním ze zraněných v obchodě je policista, který byl v tu chvíli mimo službu.

Mrtví a vážně zranění

​O možném motivu činu nechtěl policejní šéf Öyvind Aas spekulovat, uvedla agentura DPA. "Muže, který spáchal tento čin, policie zatkla. Podle našich informací ho spáchal sám," řekl Aas novinářům. "Můžeme bohužel potvrdit, že několik lidí bylo zraněno a několik také zabito," řekl Aas s tím, že zadrženým je sedmatřicetiletý dánský občan.

Podle Aase ve městě rovněž proběhly obrovské policejní manévry. Některé čtvrti byly kompletně uzavřeny, nad městem kroužil vrtulník, do akce byli povoláni i pyrotechnici. Úřady vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli. Vedení norské policie v reakci na útok začalo urychleně všem strážcům zákona vydávat zbraně, protože většina policistů slouží v této severské zemi neozbrojena, píše AFP.

Související články

Další články