Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zbili mě jako psa! Martin (42) z Bruntálska popsal děsivé napadení přesilou Romů

Zdroj: facebook
+ Další 3 fotografie
rasové nepokoje
V obci Dvorce nedaleko Bruntálu musela o víkendu zasahovat policie při rasových nepokojích. Skupinka místních občanů si šla v sobotu na ulici s Romy vyříkat účty. Ve čtvrtek totiž parta z nově přistěhovalých Romů napadla muže. Ten skončil v nemocnici, nyní vypověděl, co se na místě vlastně stalo.

V neděli jsme vás informovali o tom, že podle nepotvrzených zpráv mělo jednoho muže napadnout dvanáct Romů. Podle TV Prima skončil muž s otřesem mozku, poraněným kotníkem a podlitinami v krnovské nemocnici. „Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby a provádí výslechy zúčastněných osob a další procesní úkony,“ informovala obec na svých stránkách. Nyní se napadený muž svěřil webu Blesk.cz, jak to celé bylo.

Napadený Martin Teplík (42) sdělil, že se skupinka Romů do Dvorců přistěhovala teprve před několika dny. A hned prý začaly problémy. „Jejich mladí prý napadli děcka z obce, něco i zdemolovali. Třikrát kvůli nim do Dvorců musela policie,“ řekl Blesku.

Čtvrtek, kdy byl napaden, si prý moc nepamatuje. „Vím, že jsem se sousedem kopal díry na stromky. Najednou jsem u plotu viděl, jak tam šmejdí mlaďoši od těch nových. Jde o slepou ulici a tak jsem jim řekl, ať vypadnou. Za chvíli přijeli jejich staří a začali na mě před plotem najíždět autem. Rychle jsem vběhl do zahrady, zavřel bránu. Pak už si nic nepamatuji, probudil jsem se až v nemocnici. Zmlátili mě jako psa,“ popsal situaci Martin Teplík, který je rozčílený i kvůli jeho malému synovci. „Pozoroval, jak mě útočníci bijí tyčkami po zádech. Já to nevím. Je to super kluk a asi bude mít celoživotní trauma,“ vysvětlil.

V pondělí byl muž s rozbitým nosem, boulí na hlavě, natrženým uchem, modřinami a kotníkem v ortéze propuštěn do domácího ošetřování. Léčba prý může trvat i několik týdnů

Související články

Další články