Veřejnost přímo šokují pasáže z nové knihy Gabriely Koukalové, která se nebojí ničeho. Už teď čtenáři vědí, že Gabriela přišla o panenství, když jí nebylo ani patnáct let, a že s Petrem Koukalem je dala dohromady jedna živočišná noc. Prozradila, že s kolegyní Veronikou Vítkovou rozhodně nemají kamarádský vztah, a v neposlední řadě hovoří o svých zdravotních problémech jako anorexii a bulimii, se kterými se potýká deset let. Nemůže jí přílišná otevřenost spíše ublížit?

„Ona je myslím v tomto ohledu odolná, navíc jakmile nastane fáze, kdy je člověk ochoten o problémech otevřeně mluvit, obvykle je to už za ním. Člověk hledá příčinu a bilancuje. To je naprosto v pořádku. Pokud vím, její manžel Petr Koukal také vydal knihu, kde bez problému hovoří o rakovině varlat, kterou prodělal. Stejně tak pro Gabrielu je to způsob vyrovnání se sama se sebou,“ tvrdí Jan Cimický.

Podle všeho to vypadá, že naše přední česká biatlonistka na sobě pracuje a svojí autobiografií jen do světa křičí, že je konečně zdravá a sebevědomá.

„Zkrátka když je schopná svoje problémy verbalizovat, je to 50 % úspěchu.“ Na otázku, zda ji nemůže přílišná otevřenost, ať už o nemoci, nebo o sexu, uškodit, odpovídá následovně. „Určitě ne, je to skutečně naopak. Je to způsob, jak se přijmout,“ dodává Cimický.

Některé pasáže knihy opravdu stojí za to. Třeba jak „hladce“ se dala dohromady s manželem Petrem Koukalem. „Cítila jsem se jako kořist a bylo mi jasné, že se budu ráno stydět. Ale co… Proč bych jednou nezkusila vztah na jednu noc,“ řekla. Kdyby tak věděla, že z hříšné noci vznikne plnohodnotné manželství.