Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zběsilá honička: Zfetovaný řidič ujížděl autem před policií, ta do něj nabourala

Policie na Domažlicku zastavila ujíždějící auto nabouráním.
Zdroj: Youtube
+ Další 2 fotografie
Důrazný zákrok
Šikovně si minulý týden poradili policisté na Domažlicku. Ti pronásledovali muže, který před strážníky prchal autem ve velké rychlosti. Nakonec se rozhodli stíhaný automobil zastavit pomocí rázného zákroku - nabourali do něj. Jak se později ukázalo, unikající řidič byl pod vlivem drog.

Silniční honička jak vystřižená z akčního filmu byla v pondělí k vidění na Domažlicku. Policie tam začala pronásledovat řidiče, o kterém věděla, že nemá řidičský průkaz. Přišel o něj totiž před nedávnem kvůli řízení pod vlivem drog a policisté muže osobně znali.

"Řidič však nereagoval na zvukové a světelné znamení, přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Řidiči protijedoucích vozidel zabránili čelním střetům jen díky pohotovému vyjetí na krajnici," uvedla policejní mluvčí Martina Korandová a dodala, že do pronásledování se zapojilo víc hlídek.

Využili nárazníku auta

Podle mluvčí mířil řidič do obce, kde hrozilo nebezpečí, že někoho srazí. Pronásledující policisté tak museli sáhnout k ráznému řešení. "I v této vypjaté situaci zvolili vhodný úsek tak, aby minimalizovali rozsah škod a donutili řidiče k zastavení vozidla," řekla mluvčí. Policisté využili nárazníku na služebním autě, který je dělaný přesně pro podobné případy a nabourali do zadní části prchajícího vozu, čímž ho zastavili.

Poté, co policie pětadvacetiletého muže zatkla, podrobila ho dechové zkoušce i testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl opět pozitivní. "Na základě profesionální práce policistů nedošlo během celého zákroku k vážnému zranění," dodala Korandová s tím, že se policisté případem zabývají.

Na zákrok se můžete podívat v přiloženém videu.

Související články

Další články