Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Zběsilá honička: Zfetovaný řidič ujížděl autem před policií, ta do něj nabourala

+ Další 2 fotografie
Šikovně si minulý týden poradili policisté na Domažlicku. Ti pronásledovali muže, který před strážníky prchal autem ve velké rychlosti. Nakonec se rozhodli stíhaný automobil zastavit pomocí rázného zákroku - nabourali do něj. Jak se později ukázalo, unikající řidič byl pod vlivem drog.

Silniční honička jak vystřižená z akčního filmu byla v pondělí k vidění na Domažlicku. Policie tam začala pronásledovat řidiče, o kterém věděla, že nemá řidičský průkaz. Přišel o něj totiž před nedávnem kvůli řízení pod vlivem drog a policisté muže osobně znali.

„Řidič však nereagoval na zvukové a světelné znamení, přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Řidiči protijedoucích vozidel zabránili čelním střetům jen díky pohotovému vyjetí na krajnici,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová a dodala, že do pronásledování se zapojilo víc hlídek.

Využili nárazníku auta

Podle mluvčí mířil řidič do obce, kde hrozilo nebezpečí, že někoho srazí. Pronásledující policisté tak museli sáhnout k ráznému řešení. „I v této vypjaté situaci zvolili vhodný úsek tak, aby minimalizovali rozsah škod a donutili řidiče k zastavení vozidla,“ řekla mluvčí. Policisté využili nárazníku na služebním autě, který je dělaný přesně pro podobné případy a nabourali do zadní části prchajícího vozu, čímž ho zastavili.

Poté, co policie pětadvacetiletého muže zatkla, podrobila ho dechové zkoušce i testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl opět pozitivní. „Na základě profesionální práce policistů nedošlo během celého zákroku k vážnému zranění,“ dodala Korandová s tím, že se policisté případem zabývají.

Na zákrok se můžete podívat v přiloženém videu.

Související články

Další články