Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zbavte se tvrdých a rozpraskaných pat pomocí novinky, kterou vymysleli Češi!

Zbavte se tvrdých a rozpraskaných pat pomocí novinky, kterou vymysleli Češi!
Zdroj: Uxitol
Tvrdé paty
Drsné a popraskané paty začínáme většinou řešit s výměnou jarního botníku za letní. Pokud jsme se o paty celou zimu nestarali, klasická pemza napáchanou škodu už nezachrání. Pokud tedy chcete nosit pantofle či sandály, měli byste s tím začít něco dělat.

Pokud se vám podaří ztvrdlou kůži oškrábat pemzou, samotné praskliny se bez speciální péče nezacelí. Tím, že se tvrdá kůže odstraní, mohou být ještě citlivější a začít krvácet.

„Praskliny na patách jsou často velmi citlivé na dotek, proto při chůzi velmi bolí. Někdy mohou začít krvácet a vytvářet tak prostor pro různé infekce, které se tudy mohou dostat do těla. Vzhledem k tloušťce kůže na patách se dlouho a obtížně hojí,“ řekla Mgr. Pavla Horáková, lékárnice z e-shopu Lekarna.cz.

Péče o praskliny

Jednou z nejúčinnějších látek, která na popraskané paty opravdu zabírá je urea. Ta zajišťuje dokonalou hydrataci a napomáhá rychlejšímu zjemnění pokožky. Kromě toho posiluje funkci ochranné bariéry kůže. Uxitol25 obsahuje ureu ve velmi vysoké koncentraci. Spolu s unikátní a bohatou kombinací změkčujících, obnovujících a výživných složek dokáže viditelně zregenerovat poškozené paty a chodidla.

Jedinečná urea

Zajímavou složkou Uxitolu25 je kyselina mléčná, která rozvolňuje vazby mezi buňkami zhrublé kůže a urychluje jejich odloučení. Dalšími hojivými složkami jsou aloe vera, panthenol a alantoin nebo bambucké máslo, které kůži zvláčňuje. Unikátní kombinace rostlinných výtažků z australské rostliny Centipeda cunninghamii spolu s Tea tree olejem tvoří duo, které chrání pokožku před bakteriemi a plísněmi. „Uxitol25 je možné používat nejen na již popraskané paty, ale i jako běžnou péči o suché paty. Při běžné péči stačí paty mazat 2-3x týdně.“ dodala lékárnice.

Na vývoji Uxitolu25 se podíleli čeští profesionálové z oblasti farmacie a je k dostání ZDE!.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy