Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Zbavil Gábinu Koukalovou anorexie: Vsugerovala si něco, co neexistuje, říká odborník

Gabriela Koukalová přiznala anorexii.
+ Dalších 22 fotografií
Jen co sekla s biatlonem, přiznala Gábina Koukalová (28) velké zdravotní potíže. Už od 17 let trpěla anorexií, kterou u ní spustila řada faktorů. Jednou z příčin byla prý i slova jejího tehdejšího trenéra, jenž jí naznačoval, že je moc tlustá. Teď o nemoci půvabné sportovkyně promluvil muž, který ji dokázal vyléčit.

Biatlonistka Gabriela Koukalová (28) po letech otevřela svou třináctou komnatu. Přiznala, že od 17 let trpěla anorexií. Z utrpení už je venku a prý nehrozí, že by se problémy mohly vrátit.

Gábina prý nebyla typickou anorektičkou, ale spíš bulimičkou. Z vážné poruchy ji vysekal odborník na výživovou a medicínskou intervenci Richard Pfleger. „Velkou roli sehrál tlak okolí, který na ni byl až nesmyslně vytvářen, a ona si ho připouštěla. Kvalitu života vždy určuje i tlak okolí,“ popsal pro server idnes.cz.

„Klasickou anorektičkou určitě není. Obecně je však skoro jedno, jestli se najíte a pak se jdete s pocitem viny vyzvracet jako bulimička, nebo jestli u vás dochází k tomu šílenému zkreslení reality jako u anorektiček,“ vysvětlil Pfleger.

„Když jsem s ní začal pracovat, říkala mi, jak lidé tvrdí, že je macatá. To se na ní podepisovalo. Vždyť když ženě někdy řeknete, že má dvě vrásky na čele, je schopná se z toho zhroutit. Ve vrcholovém sportu kalorie potřebujete. Ale je otázka jak, kolik, kdy, v jakém složení. Já ji naváděl ke zpětné vazbě, aby to nebylo destrukční,“ dodal muž, který Koukalovou zbavil dlouholetého utrpení.

Pfleger si rovněž myslí, že pro Gábinu nebude problém se k biatlonu vrátit. Podle jeho slov má velkou šanci dostat se na téměř stejnou úroveň, na jaké byla ještě před pár měsíci. Tak snad se nemýlí.

Mohlo by vás zajímat

Další články