Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zázraky v medicíně: V Číně se snaží udržet při životě minidítě!

Li Siyuan měří 28 cm a váží 0,75 kg.
Zdroj: profimedia.cz

Na jednotce intenzivní péče v Číně se starají o dítě narozené ve 23. týdnu! Zatím se jedná o nejmenší žijící dítě na světě.

I přes veškerou péči během těhotenství může dojít k situaci, že se miminko narodí dříve, než se očekávalo. V tomto případě se jedná o necelý šestý měsíc. Zatím se dá mluvit o zázraku. Otázkou však stále zůstává, zda dítě přežije. Dítě se jmenuje Li Siyuan a váží 0,75 kg! S mírou to není o moc lepší. Novorozenec měří pouhých 28 cm. Lékaři si nejsou jisti, zda přežije, ale dělají pro to maximum. Pokud se dítěti podaří vyhrát tento boj o život, stane se z něj nejdříve narozený přeživší člověk v Číně.

Doteď se považovalo za nedonošené dítě takové, které přišlo na svět mezi 24. až 37. týdnem těhotenství. Předčasně narozené děti zůstávají v inkubátorech, které jim zajišťují termoregulaci, protože jsou citlivé na změnu teploty a náchylné prochladnutí. Nemají ještě skoro žádný podkožní tuk, který by je před zimou ochránil.

Snad bude mít tento příběh šťastný konec.

Související články

Další články