Zázraky se stále dějí. Své o tom ví i šestadvacetiletá Natalie Morris, která spadla ze schodů a utrpěla závažnou zlomeninu páteře. Lékaři už se obávali nejhoršího, avšak Natalie jim doslova vyrazila dech – deset dní po operaci začala chodit a zdá se, že nebude mít žádné trvalé následky.

„Sama nemůžu uvěřit tomu, jak dobře to nakonec skončilo,“ říká Natalie. „Doktoři mi oznámili, že už možná nebudu chodit. Pozdější testy sice ukázaly, že mám v dolních končetinách stále cit, ale nikdy by mě nenapadlo, že se dám dohromady tak rychle,“ dodává.

Během sedmihodinové operace jí museli chirurgové mimo jiné stabilizovat poraněný obratel a odebrat kostní štěp z pánve. Dobu rekonvalescence odhadovali na minimálně šest měsíců. Jenže Natalii nakonec stačilo pouhých deset dní.

Z celého příběhu plyne i jedno důležité ponaučení – pokud musíte v noci na záchod, nezapomeňte rozsvítit světla a ve svém vlastním zájmu dávejte dobrý pozor, kam šlapete. Rozhodně se nespoléhejte na to, že v případě nehody budete mít takové štěstí v neštěstí, jako měla Natalie.