Siamská dvojčata přišla na svět při předčasném porodu v dubnu. Pro rodiče to byl šok. Lékaři jim tehdy řekli, že mají dvacetiprocentní šanci na přežití. Nyní ale věří, že tým chirurgů z dětské nemocnice v Houstonu opravdu dokázal zázrak.

„Obě dvě mají naději na normální život. Věřím, že nyní už to zvládnou,“ řekl na tiskovce dojatý doktor Darrell Cass, který tým chirurgů při náročné operaci vedl.

Operace trvala neskutečných 24 hodin a podílelo se na ní 50 lékařů a zdravotnického personálu. Rodiče Eric a Elysse Mataovi celou dobu čekali ve vedlejší místnosti. Když konečně slyšeli větu, že dívky byly odděleny, plakali dojetím a zároveň se smáli.

„Měli jsme naštěstí dost času na přípravu a na detailní plánování,“ říká dnes doktor Cass, který dokonce nechal vyrobit trojrozměrný model anatomie jejich tělíčka, na kterém lékaři operaci předem trénovali.

„Víte, Knatalye je divoká upovídaná princezna a její sestřička je zase klidná a tichá, spolu by jim to moc nešlo,“ vyprávěla dojatá matka, když trošku uklidnila emoce.