Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zázrak v porodnici: Klaudia (29) přivedla na svět ŠESTERČATA, je z toho v šoku

Zdroj: archiv
už mají jména
V Krakově přišla na svět šesterčata, první v Polsku. Čtyři holčičky a dva kluci skončili v inkubátorech, protože lékaři ukončili těhotenství v 29. týdnu, ale jinak jsou miminka v pořádku. Šťastní rodiče už je i pojmenovali.

K radostné události došlo v porodnici v polském Krakově. Manželům Klaudii a Szymonovi Marzecovým se narodila šesterčata, což maminku překvapilo, protože všichni včetně porodníků čekali, že to budou paterčata. Šesterčata přijdou na svět v jednom z 4,7 miliardy (!) případů. Jedná se o první šesterčata v Polsku vůbec a na světě jich je jen několik.

Miminka se narodila v 29. týdnu těhotenství císařským řezem a vážila od 850 gramů do 1300 gramů. Podle lékařů jsou na tom zdravotně až překvapivě dobře. I tak je ale pochopitelně čeká několikaměsíční pobyt v porodnici na neonatologickém oddělení.

Kluci dostali jméno Tymon a Filip, holčičky jsou Nela, Kaja, Zosia a Malwina. Rodiče jsou nadšení, že to dobře dopadlo, a doma se na brášky a ségry už těší malý Oliwier (2,5).

Související články

Další články