Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Zázrak ukrytý v lůně Malých Karpat: Zochova chata snoubí luxus a úctu k přírodě

Zdroj: hotelzochovachata.sk
+ Další 4 fotografie
Každý zkušený cestovatel ví, že Slovensko je nádherná země, která nabízí relaxaci, kulturní památky i sportovní vyžití. V chráněné krajinné oblasti Malých Karpat najdete rekreační středisko s názvem Zochova chata. Už jste o tomto kouzelném místě slyšeli?

Necelou hodinu autem od Bratislavy se v chráněné krajinné oblasti Malých Karpat nachází rekreační středisko Zochova chata Luxusní hotel se nachází přímo v centru Malokarpatské vinné cesty, což pro návštěvníky znamená spojení dobrého vína, nádherné krajiny, poutavé historie a především autentické gastronomie. Zdejší kuchař uspokojí i nejnáročnějšího gurmána.

Psal se rok 1933, když Hotel Zochova chata přivítal své první hosty. Tehdejší Zochova chata byla doopravdy jen chata, která byla pojmenována podle evangelického kněze, politika a prvního bratislavského župana Samuela Zocha. Svou největší slávu však zažívala během 60. a 70. let minulého století pod vedením hoteliéra Karola Ivičiča, kterému nikdo neřekl jinak než Karpatský vlk.

Od 90. let však Zochova chata postupně ztrácela na popularitě a co se týče služeb, začala i mírně zaostávat za konkurencí. Zlom nastal až v roce 2007, kdy proběhla obrovská rekonstrukce, modernizace a dostavba celého hotelového a rekreačního areálu. Vše s ohledem na okolní přírodu a zásady feng-šuej. Není divu, že čtyři roky po rekonstrukci se Hotel Zochova chata stal Stavbou roku 2011, což mile překvapilo všechny, kteří se zúčastnili obrovské přeměny upadajícího ubytovacího zařízení v luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který se zároveň stal i hodnotným architektonickým dílem. Vzhledem k tomu, že design Hotelu Zochova chata dbá na splynutí s přírodou a využívá spoustu přírodních materiálů, je mu přezdíváno Klenot lesa, na který může být hrdé celé Slovensko.

Hotel se navíc nachází uprostřed krásné přírody Malých Karpat. Kolem hotelu rostou husté bukové lesy, které dávají Zochově chatě možnost ještě více vyniknout. Už zdálky vás na hotelu ohromí množství detailů ze dřeva a obrovská okna, díky kterým si budete moct vychutnat zážitek z tamní přírody. Co se týče architektury objektu, ten vychází z původní Zochovy chaty, což znamená, že některé prvky interiéru nesou původní srubový styl, který pojí s moderní architekturou.

Zochova chata pojme přes 150 hostů v 64 pokojích, které jsou rozdělené na jednolůžka, dvoulůžka, trojlůžka a apartmány pro čtyři osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny bezdrátovým vysokorychlostním internetem, LCD televizorem, klimatizací, minibarem a trezorem. Možnost občerstvení vám poskytnou hned tři podniky, kterými disponuje Hotel Zochova chata. Kromě hotelové restaurace a recepčního Lobby baru disponuje rekreační středisko i stylovou Furmanskou krčmou, která se nese v duchu slovenských tradic. Spojení autentického prostředí, bohaté vinotéky a autentických slovenských specialit zde vzniká skvělé místo pro rodinné oslavy, ochutnávky či firemní večírky.

Rekreační středisko Zochova chata nabízí společně s okolní přírodou pestré sportovní i relaxační vyžití. Kromě masáží a procedur zde můžete využít i plavecký bazén s vířivkou a saunovým světem, který vás potěší několika druhy saun včetně finské, bylinkové nebo infra sauny. Pro milovníky posiloven je zde připraveno i plně vybavené fitko s multipressem i běžícím pásem. Jste-li spíše příznivcem pěší turistiky nebo cyklistiky, je zde možnost navštívit v blízkém i dalekém okolí hned několik zajímavých kulturních a historických památek. Turisticky vyhledávaný je především hrad Červený kámen, který se nachází několik kilometrů od Zochovy chaty.

Související články

Další články