Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Zázrak se nekoná: Vláda Andreje Babiše nezískala důvěru, podá demisi

Babišová vláda důvěru podle očekávání nezískala.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Poslanecká sněmovna dnes jednala o vyslovení důvěry vládě Andreje Babiše (63). Tu podle očekávání nedostala, a tak bude muset předseda hnutí ANO podat za kabinet demisi. Má ale ještě jeden pokus, který mu dopředu slíbil prezident Miloš Zeman (73).

Menšinový kabinet Andreje Babiše napoprvé neuspěl, Poslanecká sněmovna vládě důvěru nevyjádřila. Bylo to jasné už několik týdnů před jednáním dolní komory. Kromě samotného hnutí ANO podporu vládě žádná jiná strana předem nedeklarovala.

Babiš zřejmě podá za vládu podat demisi už ve středu. A vyjednávání začnou nanovo, Miloš Zeman předsedovi nejsilnější parlamentní strany slíbil dopředu druhý pokus.

„V okamžiku, kdy přijde a řekne, že má minimálně 101 zaručených hlasů, tak ho podruhé jmenuji premiérem,“ řekl Zeman minulý týden ve Sněmovně.

Během dvouhodinového jednání se řešilo, zda nemá hlasování o vydání Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka proběhnout dřív. Ruku pro to zvedlo pět stran, což ovšem nestačilo.

Související články

Další články