Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Zázračný porod: Mozkově mrtvé Evě (27) se v Brně narodila zdravá holčička

Zdroj: archiv, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Zázrak!
Nic jiného než zázrak, jásají lékaři! Mozkově mrtvá Eva (27) upadla do kómatu během těhotenství. Brněnská nemocnice ji udržela na přístrojích až do zdárného porodu. Ženě se narodila zdravá holčička, bohužel si ji však nikdy nepochová...

Váží dvě kila a má se čile k světu. Evě (27), které odumřel mozek a bez přístrojů by nepřežila ona ani miminko, v brněnské nemocnici porodila zdravou holčičku!

„Brněnská medicína se opět stává světovou a lékaři spolu s nelékařskými zdravotnickými pracovníky Fakultní nemocnice Brno zažili další zázrak, který nemá ve světě obdoby. Udrželi vitální funkce u ženy s mozkovou smrtí po rekordní dobu a následně došlo k porodu,“ potvrdila nemocnice radostnou zprávu.

Eva ležela v Brně v kómatu od května. Tragická mozková příhoda ji potkala už během těhotenství. Miminko by ale v té době mimo dělohu nepřežilo, a tak lékaři všemi silami bojovali o jeho život. A jako zázrakem v bitvě zvítězili.

„Ta léčba není komplikovaná. Udržujeme životní funkce, je prováděna umělá plicní ventilace, kompletní monitoring, umělá výživa. Snažíme se zabránit proleženinám," popisoval ještě v červnu ředitel nemocnice Roman Kraus České televizi.

Žena z Vysočiny už má s manželem Vojtěchem syna Matěje (3), ten tak bude mít do party malou sestřičku. Eva si bohužel svou holčičku nikdy nepochová.

Další podrobnosti o unikátním případu plánuje nemocnice odhalit na tiskové konferenci příští pondělí.

Související články

Další články