Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zázračný filtr na čištění vody: Podívejte se ve videu, co udělá z coca-coly!

Vodu ve víno sice zatím proměnit nedokážeme, ale coca-colu ve vodu už ano.
Zdroj: youtube.com

Tak tohle jste ještě neviděli! Filtr na vodu, vyvinutý s použitím technologie NASA, během pár okamžiků promění coca-colu na průzračnou, bezbarvou tekutinu.

ÖKO je "pokročilou filtrační láhví na vodu", která má zajistit, že každý doušek bude "čirý, svěží a čistý". Její výrobce sice už dříve zveřejnil podobné video na svých internetových stránkách, avšak několik nezávislých testerů se rozhodlo uskutečnit vlastní experimenty.

Jejich výsledky se ovšem nijak výrazně nelišily. "Kapalina byla nejprve zcela bezbarvá. Teprve když jsem v nalévání coly pokračoval delší dobu, získala mírně hnědý nádech. To mě trochu zklamalo - stejně jako skutečnost, že výsledná tekutina nebyla zcela bez chuti," uvádí jeden z testerů ve své zprávě.

Je ovšem zapotřebí dodat, že láhev je určena pouze pro filtrování vody, nikoliv jiných nápojů. Pokus s coca-colou měl tak především demonstrativní charakter a nelze z něj učinit žádné závěry o nefunkčnosti produktu.

Novinka přichází na trh v několika různých variantách, lišících se typem filtru - některé jsou určené do domácností (k redukci obsahu chlóru a zápachu vody z vodovodu), jiné naopak nejlépe využijete v extrémních podmínkách (zejména v oblastech, kde je nedostatek čisté vody).

Související články

Další články