Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Zázrační bratři Zohornovi: Dva se sešli na šampionátu, třetí jim drží palce

+ Dalších 23 fotografií
MS v hokeji
Tomáš (31), Hynek (28) a Radim (23). Bráchové Zohornovi jsou hokejoví útočníci, kteří táhnou nároďák kupředu. Dva válí v Rusku, ten nejmladší zatím buduje kariéru v Česku. Všichni tři se letos v únoru sešli na Švédských hrách a domácí tým totálně rozstříleli. Na probíhajícím mistrovství jsou dva z bratrů, třetí jim drží pěsti!

Je to unikátní trojice, něco takového český hokej zažívá poprvé. Bráchové Zohornovi pocházejí z Havlíčkova Brodu a brusle si nazuli snad dřív než boty. A s hokejkou se naučili sázet puky do brány ještě před používáním příboru!

Velkými posilami národního týmu v Bratislavě jsou Tomáš (31) s Hynkem (28). Těsně před začátkem šampionátu ještě nad jejich jmény na soupisce visel otazník, nakonec se ale na led dostali.

V sobotu už bok po boku nastoupili proti Norům. Pro Hynka to byl první šampionát, který si navíc užil s bráchou. „Je to splněný sen,“ pochvaloval si. Češi nakonec Seveřany zahanbili výsledkem 7:2.

Nejmladší Radim (23) bude letos bráchům na mistrovství jenom fandit. Ale i on se už v národních barvách spolu s bratry bil za co nejlepší výsledek. V únoru spolu zazářili na Švédských hokejových hrách.

„Je to neskutečný zážitek, ještě to vstřebávám. Když jsme šli všichni tři na buly, tak to byly strašné emoce. Fakt nepopsatelný! Byl to náš sen a konečně se nám splnil," rozplýval se Radim po zápasu se Švédskem, na nímž tehdy Češi zvítězili 5:2. Stejně jako v pátek na mistrovství.

Vše nasvědčuje tomu, že s letošním šampionátem se začínají vracet zlaté časy českého hokeje. A bratři Zohornovi jsou toho jasným dokladem.

Mohlo by vás zajímat

Další články