Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Zázračné oko: Matka Grety Thunberg tvrdí, že její dcera má nadpřirozené schopnosti

+ Dalších 13 fotografií
magie
Čáry, kouzla a nadpřirozeno - tak by se dalo charakterizovat, co vypustila do světa Malena Ernman, matka Grety Thunberg. V knize nazvané Scény ze srdce, kterou napsala spolu se svým manželem, Malena uvádí, že její slavná dcera vidí oxid uhličitý pouhým okem.

S informací přišel slovenský deník Magazin1.sk. Podle něj byl u Grety, stejně jako u její mladší sestry Beaty, diagnostikován Aspergerův syndrom a obsedantně-kompulzivní porucha. Ale tím to nekončí. „Greta dokáže vidět to, co jiní lidé nevidí,“ uvádí podle deníku v knize její matka.

Stačí pohledět a vidí to, co ostatní nikoliv… „Pouhým okem vidí oxid uhličitý. Vidí, jak uniká z komínů a mění atmosféru,“ tvrdí Malena.

Koncentrace oxidu uhličitého je v ovzduší zastoupena 0,04 procenty. Navíc je oxid uhličitý bezbarvý a nemá zápach. Neodráží a nepohlcuje žádné světlo ve spektru světla, které mohou lidé vidět.

Gretini rodiče jsou však přesvědčeni, že jejich dcera má nadpřirozené schopnosti a vidí skleníkové plyny pouhým okem. Pokud tomu tak je, svým způsobem by to vysvětlovalo zabýčenost, s jakou se snaží zachránit planetu a burcuje svět, aby poslouchal vědce.

Šestnáctiletá švédská klimatická aktivistka Greta Thunberg se během pouhého roku stala celosvětovým synonymem pro boj za záchranu životního prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Další články