Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Zázračná semínka PÍSKAVICE: Mají 8 prospěšných účinků! Poradíme, jak je správně využít

+ Další 3 fotografie
Zázračná rostlina
Dávali ji jako krmivo dobytku, pak ale přišli na její zázračné účinky. Pískavice řecké seno je rostlina ze Středomoří, daleko zajímavější jsou však její semínka. A jejich blahodárné účinky jsou až ohromující, prospět vám mohou hned v osmi oblastech zdravé životosprávy!

Jestli jste o semenech pískavice nikdy neslyšeli, teď je nejvyšší čas. Obsahují totiž látky, které mimořádně prospívají našemu zdraví. Najdete v nich slizy, vitamíny, hořčiny, saponiny, éterické oleje a další stopové prvky.

A v čem všem tedy mohou prospět našemu zdraví a životosprávě?

1. Zranění: Z mleté pískavice se připravoala kaše, kterou šlo užít hned na několik problémů. Staří bylinkáři jí vytahovali hnis z ran, vředů, ale používala se i na povolení ztuhlých svalů.

2. Kašel: Tradiční léčitelství zná pískavici jako bojovníka proti nadýmání a průjmu, používá ji rovněž na zastavení kašle.

3. Únava: Nedokážete se pořádně soustředit, protože jste neustále vyčerpaní? Pak vyzkušejte pískavici. Ta totiž patří i mezi tonika, což znamená, že podporuje regeneraci organismu. A té dnešní uspěchaná doba přece jenom nedává dostatek prostoru.

4. Kojení: Lidoví léčitelé doporučovali pískavici kojícím ženám, tvrdili totiž že dovede zvýšit výrobu mateřského mléka. Jelikož ale neexistuje dostatek informací o bezpečnosti užívání pískavice během kojení, rozhodně se jí raději vyhněte.

5. Sex: Ženy semena v dávné minulosti používaly jako afrodisiakum. V Orientu je zase užívaly ke zvýšení pevnosti ňader.

6. Chrápání: Bušení srdce a noční chrápání by měla vyřešit semena pískavice.

7. Prostata: Jestliže vás trápí problémy s prostatou a běžné léky nezabírají, zkuste se s lékařem poradit o nasazení léčby pískavicí.

8. Zdravý chrup: Léty prověřený recept na bolavé zuby se neobjede bez pískavice. Tvoří jej 1 díl sušené šalvěje, 1 díl sušených květů heřmánku, 1 díl kořene proskurníku a v neposlední řadě 1 díl rozemletých semen pískavice.

Semínka pískavice se dají pořídit u specializovaných prodejců. Před použitím se vždy nejprve poraďte s lékařem. Z pískavice se vyrábějí i různé kapky a krémy, opět platí, že jejich užití raději konzulujte se svým lékařem či lékárníkem.

Mohlo by vás zajímat

Další články