Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zázračná pilulka proti covidu-19? Šíření koronaviru by mohl zastavit lék z Irska

Zdroj: Pixabay
COVID-19
V Irsku se připravuje velký možný průlom v boji s nemocí covid-19. Farmaceutická společnost MSD vyvíjí lék, který by měl zamezit přenosu viru na další osoby. Irský vicepremiér a lékař Leo Varadkar o tom informoval své poslanecké kolegy na středeční chůzi. Na zprávu upozornila irská část novin Daily Mail.

Zázračným lékem proti koronaviru by podle deníku měl být Molnupiravir. Ten schválně vyvolává chyby při kopírování genetické virové informace RNA, což viru zamezuje se dále šířit a přenést se na ostatní. Lék byl původně vytvářen proti chřipce.

Molnupiravir je ve druhé ze tří vývojových fází. Výsledek by měl být pak užíván orálně formou tabletky. V březnu letošního roku by pak měly být k dispozici první výsledky toho, jak lék působí.

Irský vicepremiér Leo Varadkar, který dříve pracoval jako lékař a v průběhu pandemie se k výkonu profese i částečně vrátil, o příznivé zprávě referoval na schůzi svých kolegů z vládní strany Fine Gael.

Za medikamentem stojí firma MSD Parmaceutical, která nedávno zanechala přípravy dvou experimentálních vakcín. Data z testování totiž ukázala, že vakcíny nedokázaly vytvořit dost silnou imunitní reakci.

Související články

Další články