Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zázračná Anička z chatrče: V patnácti bydlí s přítelem! Je její sportovní kariéra v ohrožení?

Je sportovní kariéra Annymárie v ohrožení?
Zdroj: Se souhlasem Centrum voľného času CVrČek, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Konec kariéry?

Měla to být veliká a oslnivá budoucnost. Annamária Horváthová (15) žijící v romské osadě v Moldavě nad Bodvou se nedávno stala dorosteneckou šampionkou Slovenska v běhu na 1500 metrů. Její atletická kariéra je ale v ohrožení! Podle všeho je na vině láska a fakt, že žije už v tak mladém věku se svým přítelem.

Zázračné děvče z chudých poměrů, které se podařilo vyhrát atletické závody nad mnohem zkušenějšími soupeřkami. Tak popisovali novou mladou naději, Slovenku Annumáriu Horváthovou (15). První závody vyhrála před třemi lety, když porazila soupeřky jen v balerínkách a bez ponožek.

Tento víkend se jí navíc podařilo získat další medaili. „Dne 20. června 2021 soutěžila Annamária na mistrovství Slovenské republiky dorostenců a dorostenek v Košicích. V běhu na 1500 metrů zvítězila,“ psalo se v příspěvku Centra volného času.

Houževnatá studentka

Dívka se musí kromě sportu věnovat i škole, navštěvuje osmou třídu a vyučuje se zde maďarskému jazyku, protože žije v příhraniční oblasti v osadě Moldava nad Bodvou na Slovensku.

Reportéři serveru pluska.sk vyrazili za mladou sportovkyní do její osady. Zrovna však zaspala a do školy přišla později. „Stává se to výjimečně. Zřejmě na ni dolehla únava ze závodů. Anna je houževnatá a ráda chodí do školy. Dokonce jsem ji musela posílat domů, když přišla nemocná. Její oblíbené předměty jsou matematika a tělocvik,“ prozradila její třídní učitelka Marcela Štarková.

Čemu dá přednost?

Když se Annymárie reportéři ptali, jestli se chce běhu věnovat i nadále, když je takový talent, jen pohodila rameny. Plány do budoucna prý příliš neřeší, ale podle svých slov by se chtěla vyučit cukrářkou. To by jí prý bavilo.

Reportéři také navštívili osadu v Budulovské ulici, kde mladá sportovkyně bydlí. „Hledáte balerínku?” Ptala se jich jedna z místních, která zároveň dodala, že tu už nežije a s přítelem bydlí v jiné části osady. „Napište, že Sebastian, který má jen sedmnáct, vyhodil družku s dvěma malými dětmi a vzal k sobě Annamáriu,“ řekla žena, která si zřejmě nic nechtěla nechat pro sebe.

To ale popírá matka Annymárie. „Bydlí s námi. Já chci, aby sportovala, aby měla lepší život. Udělám všechno pro to, aby to tak bylo i za rok,“ přesvědčovala ostatní maminka dívčiny. Kromě Anny má dalších šest dětí. Jedna z místních na základě vyslechnutého rozhovoru přihodí svou odvážnou předpověď: „Balerínka do léta skončí se sportem, protože bude těhotná. Její matka s tím nic nenadělá. Je to její první chlapec, je do něho velmi zamilovaná a teď ji nic jiného nezajímá!”

Související články

Další články

Nejnovější kauzy