Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zažíváme jedno z nejlepších období od vzniku Česka, prohlásil Andrej Babiš

Čau lidi: Zažíváme jedno z nejlepších období, prohlásil Andrej Babiš
Zdroj: profimedia
Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi opět shrnul události uplynulého týdne. Jedním z hlavních témat byly dezinformace, inflace a také to, že se zanedlouho blíží volby do poslanecké sněmovny. Co dále premiér prozradil?

Pořad Čau lidi se pravidelně vysílá od dubna 2017, jsou to tedy už více než čtyři roky, co premiér Andrej Babiš každou neděli shrne události uplynulého týdne. Hned na začátku nejnovějšího dílu pořadu Čau lidi tyto informace zdůraznil a dodal, že příprava pořadu, ač má dvacet minut, trvá vcelku dlouho. „Velmi mi záleží na tom, abych vám každou neděli sděloval, co jsem udělal, co se děje a jaké máme názory na to, co čtete v mediálním prostroru,” uvedl.

Zdražila se bavlna, cukr i plyn

Hned poté se zaměřil na aktuální téma, což je inflace. „Hlavním důvodem je zdražení surovin. Ropa zdražila o 44 procent, plyn o 94 procent, hliník o 47 procent, bavlna o 22 procent a cukr o 21 procent,” vysvětlil. Inflaci v Česku řeší Česká národní banka, která je ústavně nezávislá a boj s inflací podle premiéra umí.

Dále Babiš zdůraznil, že země zažívá jedno z nejlepších nebo nejlepší období od vzniku samostatného Česka. „Máme plnou zaměstnanost a firmy shánějí zaměstnance,” nechal se slyšet. „Inflace ve Spojených státech je 5,4 procenta, v Polsku 5,4 procenta a v Česku asi 4,1 procenta,” doplnil.

Jedině očkování ochrání naše životy

Premiér se vyjádřil také ke koronaviru a k očkování. Uvedl, že momentálně se organizuje posilovací vakcína, která je primárně pro lidi starší šedesáti let. „Je to samozřejmě dobrovolné, ale je to důležité. Protože je evidentní, že jedině očkování ochrání naše životy a vrátí nás do normálu. My se samozřejmě do normálu vracíme, ale nezapomínejte, že covid tu stále je,” dodal Babiš.

Jedním z posledních témat, kterým se v pořadu zabýval, byly dezinformace. Podle Babiše se objevuje stále více falešných informací, protože se blíží říjnové volby do poslanecké sněmovny. „Útoky budou stále horší, dezinformace, lžio mně i o hnutí. Česká republika prosperuje, jsme osmá nejbezpečnější země na světě. Nemáme ilegální imigranty. Navýšili jsme důchody, lidé mají všší příjmy a investuje se,” uzavřel Andrej Babiš.

Související články

Další články