Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Zažila všechny prezidenty: Paní Zdenka vypráví o první republice, kokain patřil k bontonu

+ Další fotografie
Herečka Zdenka Procházková (92) se narodila v roce 1926. Zažila všechny naše prezidenty. Za Tomáše Garrigua Masaryka byla ještě malou dívkou, ale o první republice umí vyprávět nádherně. Podívejte se na rozhovor s touto dámou, která se nevyhýbá žádnému tématu.

Za svůj život zažila všechny významné historické mezníky, o kterých se pro eXtra.cz nebála rozhovořit. Zdenka Procházková se totiž narodila v roce 1926. Krásné je zejména její vyprávění o první republice.

„Tenkrát za první republiky byli Češi nadšení. Tady bylo tolik lidí, kteří se měli rádi. Zpívaly se písničky a lidi oslavovali pana prezidenta Masaryka,“ hovoří o svém dětství. Nevyhýbá se ani tématu tvrdých drog.

„V té době žádné drogy nebyly zakázané a ono to trochu patřilo i k bontonu. Za dob Huga Haase nebylo neobvyklé, že si někteří šňupli kokain. Nepamatuju si, že by se to dříve řešilo jako něco nepřípustného. Patřilo to tak trochu k životu, stejně jako cigareta. Vůbec se neřešilo, jestli je kouření škodlivé. Když si člověk vzal cigaretu, hned byl za dámu,“ říká Procházková.

V rozhovoru s ní uslyšíte ale mnohem a mnohem více…

Mohlo by vás zajímat

Další články