Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zavřete okna! Na Česko se ženou kroupy, blesky a bouře, hrozí výpadky elektřiny

Zdroj: Pixabay
Výstraha

Česko budou o víkendu znovu bombardovat silné bouře. Pozor si musíme dát také na silný vítr a kroupy. ČHMÚ doporučuje zabezpečit okna. Hrozí výpadky elektřiny po celé České republice.

Sobota

Již dnes očekávejme silné bouřky. Podle ČHMÚ budeme muset lokálně počítat s přívalovými dešti. Sklepy i podchody mohou být zatopeny. Silný vítr může polámat větve stromů, během řízení jeďte pomaleji a rozhodně opatrně. Pozor si dávejte všude, nejen na silnici. Očekáváme totiž i nebezpečné blesky a krupobití.

Výstraha platí pro: Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj.

Neděle

V neděli očekáváme velmi silné bouřky s přívalovými srážkami kolem 50 mm. Den zkomplikují i kroupy a nárazy silného větru kolem 70 km/h. Kromě možnosti zatopení podchodů, podjezdů a sklepů nás potrápí i silný vítr. Ten může dokonce i vyvracet stromy. Pozor si musíme dát jak na kroupy, tak na blesky. Počasí zřejmě značně zkomplikuje dopravu a existuje pravděpodobnost výpadku elektřiny. ČHMÚ doporučuje zabezpečit okna.

Výstraha platí pro: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj

Pondělí

Počasí nás může potrápit i v pondělí, očekávat se dají opět silné bouřky.

Související články

Další články