Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zavřené sjezdovky: Vlekaři dělají pro zdraví dětí víc, než neschopná vláda, zuří lidé

Zavřené sjezdovky: Vlekaři dělají pro zdraví dětí víc, než neschopná vláda, zuří lidé
Zdroj: Profimedia
Vládní nařízení
Všechny sjezdovky v Česku musí být kvůli vládnímu nařízení zavřené, což se veřejnosti nelíbí. Řada lidí má totiž zimní období spojené s oblíbeným lyžováním, které teď ale musí oželet. "Rozhodnutí zakázat jít si zablbnout na sněhu je proti zdraví a přírodě," zlobí se lidé na sociálních sítích, kteří často argumentují tím, že se lyžuje na zdravém horském vzduchu.

Zavření sjezdovek je hlavním tématem posledních dnů. Na sociálních sitích se tak strhla řada diskuzí, ve kterých většina lidí požaduje otevření skiareálů. Vládní nařízení jim totiž přijde nesmyslné a věří, že supermarkety jsou daleko větší hrozbou, než lyžování na horském vzduchu.

"Tak určitě na sjezdovkách chytnou lidi covid dřív, než v supermarketech nebo v metru... Už by se měli vzpamatovat z těch nesmyslných nařízení," píše jeden z uživatelů na Facebooku a souhlasí s ním i další. "Pokud mají děti 2x týdně online hodiny z tělesné výchovy a mají cvičit v obýváku, nevidím jeden důvod proč by si nemohly zacvičit a lyžovat i venku," kroutí hlavou jedna z komentujících.

Lidé na sjezdovkách sáňkují

Ačkoliv se na sjezdovkách nesmí lyžovat, lidé je začali využívat k sáňkování. "Nikdo nám nemá co zakazovat. Děkujeme majitelům sjezdovek, že je neustále zasněžují na své náklady, bez vidiny zisku. Dělají tím pro zdraví našich dětí víc, než dementi z vlády a jejich nesmyslná nařízení," věří jeden z kritiků vlády.

Někteří si ale zároveň všímají, že lidé sáňkováním a chozením po sjezdovce ničí sníh, což vadí i řadě provozovatelů. "Vy, kteří chodíte na sjezdovky bobovat a šlapat po sněhu, uvědomujete si, kolik takové zasněžování stojí? Přispěl někdo z vás provozovateli za to, že ten sníh pro vás vyrobil? Zasněžit sjezdovku je otázka i stovek tisíc," poukazuje uživatelka v diskuzi na sociální síti.

Přestože je většina lidí pro otevření skiareálů, našli se i tací, kteří jsou proti, kvůli obavě z šíření koronaviru. "Teď se každý rve na hory a pak až budou nakažení zase budou obviňovat vládu, jak jinak. Ale můžou si za to sami a léčení bych jim dala, ať si uhradí sami chytráci. Tohle je myšlení bezmozku, není co více dodat," zlobí se jedna z uživatelek.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy