Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zavřeli papírnictví, nové skvělé nařízení na sebe nedalo čekat: Z okresu jen s papírem v ruce

Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
COVID-19
Policie od pondělí hlídá hranice okresů, zda cestující neporušují protikoronavirová opatření. První dny byly hlídky benevolentní, stačilo jim, když se prokážete zdůvodněním vaší cesty v elektronické podobě například v mobilu. Od středy už by ale žádné výjimky být neměly a důvod vaší cesty byste měli mít na papíře.

"Dnes a v úterý ještě máme určitou benevolenci. To například znamená, že nám stačí mít potřebné dokumenty jen v e-mailu v mobilu. Ale od středy už budeme vyžadovat, aby lidé měli vše vytištěné na papíře a prokazovali se tím," sdělil v pondělí mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Pražská policie rovněž říká, že by lidé měli mít formuláře v tištěné podobě. "Do středy budeme tolerovat elektronické dokumenty, potom už by měli mít lidé vše na papíře. Jediná výjimka je potvrzení od zaměstnavatele, to může být elektronicky," konstatovala mluvčí Eva Kropáčová.

Policejní prezidium situaci s povinností vytištěných propustek projednává. "Stále to řešíme a potřebujeme čas. Z hygienických důvodů je lepší, aby to bylo elektronicky, ale na druhou stranu to výrazně prodlužuje kontrolu. Během dne k tomu vydáme nějaké stanovisko," prozradil Novinkám mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Oficiální formuláře, které slouží k tomu, abyste mohli překročit hranice okresu, jsou tři: potvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce, čestné prohlášení nebo "zaškrtávací dokument", kde si vyberete cíl své cesty. O tom, jak formuláře vypadají a kde je najít, jsme psali ZDE

Před cestou za hranice okresu byste si tak od středy měli vytisknout a vyplnit formulář. Pakliže nemáte tiskárnu, čestné prohlášení můžete mít napsané rukou. A jestli nemáte papíry, máte smůlu, papírnictví, stejně jako valná většina jiných obchodů, jsou až do 21. března zavřena.

Související články

Další články