Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Zavraždil jsem manželku a jejího milence, přiznal muž, který vyčistil Karlův most

+ Dalších 6 fotografií
Drsná zpověď
Už týden se na Miloslava Černého upínají zraky z celého Česka. Proslavil se jako čistič graffiti na Karlově mostě. Malůvku odstranil přes noc na vlastní pěst. Zachránce památky však ukrývá ve skříni hodně shnilého kostlivce. V minulosti zavraždil manželku s jejím milencem, svou ženu zabil dvěma ranami.

Nečekané přiznání Miloslava Černého, který přes noc vyčistil Karlův most, všem vyrazilo dech. Strhla se kolem něho mediální smršť a ta ho zahnala do úzkých. Černý nechce, aby ho lidé považovali za hrdinu. Jak sám přiznal, v minulosti vraždil. Vzal život své manželce a jejímu milenci.

Vraždu vykonal v roce 2000, soud ho poslal na 20 let do vězení. Z trestu si nakonec odseděl 11 a půl roku. „V roce 1999 jsem procházel vážnou životní krizí, kterou jsem absolutně nezvládl a udělal jsem asi to nejhorší, co v životě udělat jde. Se svojí manželkou jsem se dostal do stavu, kdy jsme se jeden druhému odcizili. Samozřejmě jsem na tom nesl vinu i já a dopadlo to tak, že mě žena začala podvádět,“ svěřil Černý webu iDNES.cz.

Těsně před rozvodem se v hlavě Černého zrodil plán, kterého nikdy nepřestane litovat. Bez manželky už nechtěl dál žít. „Nevím, kde a jak mě napadla zrůdná myšlenka, že když už nechci být v životě sám naživu, tak bych s ní chtěl být v jednom hrobě. Tak jsem vzal pistoli, že zastřelím ji i sebe,“ vzpomíná čistič Karlova mostu.

Manželku ale shodou náhod potkal i s mužem, se kterým ho podváděla. „Emočně jsem to nezvládl a oba jsem je zastřelil. Sám jsem si prostřelil hlavu. To, že jsem dnes tady naživu, by někdo mohl nazvat shodou náhod. Já říkám, že pánbůh má pro mě ještě nějakou práci, proto mě nechal na světě,“ řekl Černý.

Seděl postupně v Českých Budějovicích, Brně, Valdicích a Ruzyni. Na svobodu se dostal v únoru 2012. Žije v Praze, ale krátce pobýval i ve Velké Británii. Aby se s hrůzným činem vyrovnal, musel se na několik let svěřit do péče psychologů. Přiznal se, protože bylo jen otázkou času, kdy by to za něj udělal někdo jiný.

„Byl bych nerad, aby jakási gloriola, která se nade mnou za poslední dny objevila, byla něčím, co neodpovídá realitě. Ublížil jsem strašně moc lidem, a nejsou to jen nejbližší rodiny, moje, jejich, ale i všichni moji známí. Ano, jsem velký darebák, který v životě spáchal dvojnásobnou vraždu a jsem za ni plně odpovědný,“ uzavřel Černý pro iDNES.cz s tím, že už nechce dostávat děkovné dopisy, jelikož si je pro svou minulost nezaslouží.

Mohlo by vás zajímat

Další články