Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zavražděný chlapeček z Přelouče: Matka ho nekoupala a před smrtí měl monokl, tvrdí svědci

Zavražděný chlapeček z Přelouče: Matka ho nekoupala a před smrtí měl monokl, tvrdí svědci
Zdroj: archiv Roberta N. / archiv Saši S.
+ Dalších 11 fotografií
zrůdy
Teprve dvouměsíční chlapeček se stal obětí agresivního otčíma Roberta N. (28). Policie muže původem z Rumunska zadržela a aktuálně je ve vazbě, na svobodě se ale nachází matka dítěte Saša S. (19), která svému příteli pomohla tělíčko syna hodit do mokřadu. Podle svědků z okolí páru vraždě miminka předcházelo dlouhodobé zanedbávání a týrání.

Na sociálních sítích se stmelili lidé žijící v Přelouči a blízkém okolí, aby diskutovali o vraždě teprve dvouměsíčního chlapečka. Té se měl dopustit muž jménem Robert N., který miminko ubil kvůli tomu, že plakalo. Matka dítěte Saša S. mezitím vyspávala opilost a o smrti syna se dozvěděla až druhý den ráno.

Lidé z okolí tohoto páru popsali, že kruté vraždě předcházely události, které mohly napovědět tomu, co se v budoucnu stane. „Nebyl to biologický otec, takže neměl žádný cit. Šlo to na něm vidět, že to je hajzl,“ napsala jistá Zuzka na sociální síti.

Pod palbou kritiky se ocitli i příbuzní Saši, kterým je vyčítáno, že nic nenahlásili. Oni ale tvrdí, že než k vraždě došlo, netušili, jaké hrůzy chlapeček prožívá. Žena navíc prý byla pod dohledem úřadů, protože udání na ni už přišlo. „Byla hlídaná sociálkou, ale nechali to dojít až tak daleko, protože nebyly důkazy. Asi jim nestačilo vidět, v jakých podmínkách žijí,“ napsala jedna z žen na Facebooku.

Monokl a lži

Svědci, kteří se na sociální síti dělí o své zkušenosti s matkou chlapečka a jejím přítelem, odkrývají strašlivé detaily. „Před dvěma týdny měl ten kluk monokl na očičku, ona řekla, že upadl, přitom ten zm*d ho bil,“ napsala na sociální síť rozzuřená známá.

Obhajování

Lítost nad smrtí chlapečka projevila na sociální síti i žena, která tvrdí, že šlo o jejího synovce. Prý neměla ponětí o tom, že ho Robert bije, věděla ale, že ho matka zanedbává. „Já nic nevěděla, já věděla, že ho nekoupe a je špinavej, ale že ho mlátí ne,“ vysvětlila.

„Ano, k nim chodila sociálka a ta s tím nic nenadělala, věděla, v jakých podmínkách jsou ty děti. Co jsme zmohli my? Že jsme si ho vzali, vykoupali, namasírovali, oblíkli čistě, aspoň to jsme dělali pro toho malého, aby byl aspoň chvilku spokojený,“ dodala.

Robert N. a Saša S.

Osmadvacetiletý Rumun měl žít se svou přítelkyní u jejích rodičů. S nimi žily i dvě děti, roční holčička a dvouměsíční chlapeček. Robert nebyl otcem ani jednoho z dětí. Lidem začalo být podezřelé, že se rodinka najednou objevuje na veřejnosti bez mladšího dítěte a Robert i Saša tvrdili, že je syn u doktora. Sami pak ale nechtěně prozradili, že je ve skutečnosti po smrti.

„V pozdních večerních hodinách se nám podařilo nedaleko centra Přelouče zadržet 19letou ženu, matku obou dětí, která se snažila ukrýt u jedné kamarádky. Ta zpočátku nechtěla s policií spolupracovat, ovšem nedokázala vysvětlit, kde se nachází její dvouměsíční syn a odmítala uvést i to, kde je v současné době její přítel,“ uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

„Již z prvotního ohledání tělíčka chlapce bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí v důsledku jednání cizí osoby, což potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy. Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným,“ doplnila mluvčí.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy