Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

8 let od vraždy spisovatelky Simony Monyové: Znásilnění, týrání a 6 ran nožem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Odporná vražda
Zavražděné spisovatelce Simoně Monyové (†44) by letos bylo už dvaapadesát. Přesně před osmi lety ji ale v rodinném domku v brněnských Obřanech šesti ranami nožem připravil o život manžel Boris Ingr, který v minulosti pracoval jako kameraman České televize. Kruté vraždě měla předcházet nejenom ostrá hádka, ale i údajné dlouhodobé týrání a znásilňování!

Její romány směřované především ženám jsou populární i osm let po její smrti. Simona Monyová (†44) při psaní knížek čerpala z vlastních životních zážitků, později do nich prý začala ukrývat i volání o pomoc. Manžel Boris Ingr (53) ji totiž údajně léta týral a znásilňoval.

Že si o pomoc neřekla hlasitěji, nakonec spisovatelku stálo život. Psala se středa 3. srpna 2011, když se mezi Monyovou a Ingrem strhla ostrá hádka v kuchyni. Její manžel, s nímž vlastnili knižní nakladatelství, se rozčílil tak, že popadl nůž a šesti ranami Simonu zavraždil. Potom přivolal pomoc, sám se bodl a vyskočil z okna před dům.

Po příjezdu záchranářů je poslal nejprve ke své ženě, což mu dopomohlo k nižšímu trestu. Původně měl sedět osmnáct let, soud ho nakonec za katr poslal na patnáct roků. Trest mu byl po řadě soudních stání definitivně potvrzen v březnu 2013.

Po Simoně zůstali dospělí synové Michal (31) a Dominik (26), o nejmladšího Šimona (15) se stará jeho obětavá teta.

Otec a vrah jejich maminky dělá dětem ze života peklo i z vězení. Prý neustále napadá návrhy na zbavení rodičovských práv, zapojovat se měl i do čachrů s domem na okraji Brna, který ještě před nedávnem nabízela realitní kancelář za víc než 8 milionů korun.

Související články

Další články