Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zavírají se školy, zakazují akce nad 100 lidí. Radikální opatření v Česku kvůli koronaviru

Zavírají se školy, zakazují akce nad 100 lidí. Radikální opatření v Česku kvůli koronaviru
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Koronavirus
Premiér Andrej Babiš (za ANO) v úterý dopoledne oznámil radikální opatření proti šíření koronaviru. S platností od úterní šesté hodiny večer zakazuje ministerstvo zdravotnictví kulturní a sportovní akce nad 100 lidí, od středy se zavřou školy. Česko má 40 nakažených, je mezi nimi i pražský taxikář. Nikdo neví, kde se nakazil.

Základní, střední a vyšší odborné školy zůstanou od středy v Česku zavřené. Mateřských škol se opatření netýká. Na hlídání malých školáků si rodiče budou moci vzít ošetřovné. Od úterních šesti hodin večer pak ministerstvo zdravotnictví zakazuje veřejné akce s účastí nad 100 lidí. Jedná se o opatření proti šíření zákeřného koronaviru

SITUACI OHLEDNĚ KORONAVIRU SLEDUJEME ONLINE MINUTU PO MINUTĚ ZDE

Na tiskové konferenci to oznámil premiér Andrej Babiš „Je to správné rozhodnutí,“ uvedl předseda vlády.

„Je lepší být aktivní předem, než vše řešit s odstupem a mnohdy moc pozdě, jako se to stalo v Itálii,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Doporučujeme lidem vyhýbat se osobnímu kontaktu, podávání rukou, líbání, objímání. Máme zmapováno, že se ta nemoc takto šíří,“ dodal Vojtěch.

Česko má 40 nakažených koronavirem, je mezi nimi i pražský taxikář. U toho není jasné, kde a od koho se nakazil. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se budou takové případy množit.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy