Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Závěr školního roku bude stejný jako před koronou: Pro vysvědčení mohou všichni najednou

Závěr školního roku bude stejný jako před koronou: Pro vysvědčení mohou všichni najednou
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
Konec školního roku
Vláda na pondělním zasedání rozhodla, že školáci si na konci školního roku budou moci hromadně vyzvednout vysvědčení. Zároveň se budou moci účastnit dalších akcí, které jsou s koncem školního roku spojené. Informoval o tom ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci po jednání vlády.

Kvůli koronavirové pandemii se naprosto změnil chod běžného života. Koronavirová-cesko krize pomalu ustupuje, a tak dochází k postupnému rozvolňování speciálních opatření. V pondělí se sešla vláda, kde bylo rozhodnuto, že se žáci budou moci na konci školního roku vydat pro vysvědčení společně.

Pro vysvědčení půjdou všichni

Na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády ministr školství Robert Plaga oznámil, že závěr školního roku proběhne jako každý jiný rok. Všichni žáci si budou moci na konci školního roku vyzvednout vysvědčení najednou. Aby si pro vysvědčení mohli přijít, budou však muset doložit čestné prohlášení o zdravotním stavu. Do škol nebudou moci ti studenti, kteří budou vykazovat jakékoliv příznaky virového onemocnění.

Společně s epidemiology se Plaga dohodl na úpravě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Zároveň se studenti budou moci účastnit akcí spjatých se závěrem školního roku, jako je focení a slavnostní vyřazení. "Vzhledem k příznivé epidemiologické situaci chceme školám umožnit akce, které nejsou vzdělávací a váží se ke konci školního roku. Jde tedy například o předání vysvědčení, rozloučení se závěrečnými ročníky anebo focení tak, aby mohly proběhnout téměř jako v běžném školním roce," uvedl Plaga.

Hromadné školní akce bude možné pořádat podle upraveného opatření od 22. června tohoto roku. Upravené opatření bude účinné pouze do 30. června.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy