Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zátopek na Nový rok trhl rekord ve sledovanosti. Diváci pěli ódy na Neužila a Issovou

Emil Zátopek ve filmu ukoval diváky k obrazovkám. Trhl rekord ve sledovanosti
Zdroj: Lucky Man Films
+ Dalších 9 fotografií
Premiéra

Film Davida Ondříčka o našem nejúspěšnějším běžci na Nový rok trhl rekord ve sledovanosti. Snímek Zátopek byl oceněný několika Českými lvy a mezi diváky si vytvořil početnou základnu fanoušků, která z filmu byla naprosto unesená. Podle deníku Blesk se na film v neděli dívaly skoro dva miliony lidí, kteří snímek hodnotili velice pozitivně. 

Česká televize na Nový rok uvedla film Zátopek. Televizní diváci ho mohli vidět úplně poprvé od předloňslého uvedení díla do kin. Snímek, kterého se zhostil režisér David Ondříček, sklidil ohromný úspěch. Diváci byli nadšení a skoro nikdo o filmu nemluvil negativně. Veřejnoprávní televizi se podařil velký triumf, protože sledovanost stoupla skoro na dva miliony diváků, jak uvedl deník Blesk.

Diváci chválili především herecký výkon hlavní postavy, kterou hrál Václav Neužil, jenž vypadal úplně jako přesná kopie Emila Zátopka. Václav se podle portálu ČSFD na roli připravoval několik let a obrovské úsilí a vůle přinesly své ovoce. Před natáčením absolvoval náročné tréninky pod vedením atletického trenéra Jana Pernici. Neužil kromě sportovní přípravy poctivě natrénoval i jiné části Zátopkovy osobnosti, například podle dochovaných záznamů nacvičoval i způsob běžcovy mluvy, intonaci hlasu a podobně.

Reakce diváků

Diváci na sociálních sítích psali o filmu samou chválu. "Naprostá bomba! Klaním se perfektnímu hereckému výkonu Václava Neužila. Hluboká poklona," napsala Dagmar. "Já jsem především ráda za krásné zpracování a také pro lidi hodně poučné. Nemělo by se zapomínat, jak byla ta doba těžká. Pan Zátopek excelentní v té době, úžasně hodný a tak obyčejný, přitom král a vítěz!" chválila Lenka. Tato pochvala se v komentářích objevuje pořád. Fanoušci ale vzdali hold také Marthě Issové, která ve filmu hraje Emilovu ženu, rovněž špičkovou sportovkyni a olympijskou vítězku Danu Zátopkovou. Ta prý podle nich byla také výborná.

Ocenění

Film Zátopek bodoval i u odborných kritiků a za rok 2021 obdržel 15 Českých lvů včetně ocenění za nejlepší film roku.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy