Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zastupitel Jesenice vyzýval k podřezání Zemana: Teď čelí trestnímu stíhání

Vyzýval k zabití
Policie začala trestně stíhat Martina Langa (54). Zastupitel a bývalý radní středočeské Jesenice totiž vyzýval k zabití prezidenta Miloše Zemana (75). Kontroverzní výroky se zpětně snažil mírnit tím, že se mělo jednat o nadsázku. V pondělí uvedl, že se nenechá zastrašit.

„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini," napsal kromě jiného jesenický zastupitel Martin Lang (54) v dubnu na Facebook. Policie ho začala stíhat, případ vyšetřuje pro podezření z podněcování k trestnému činu.

Lang v příspěvku reagoval na Zemanův (75) souhlas se zdaněním náhrad vyplácených církvím. „Proradnými prasaty“ pak nazval poslance, kteří návrh schválili.

Podle webu idnes.cz Lang teď prohlásil, že se nenechá zastrašit. Podle něj je „Zeman obyčejná bolševická zrůda“. „Jedná se o zneužití moci k potlačení svobody projevu a k zastrašení všech svobodomyslných občanů,“ řekl.

Po dubnovém výroku rezignoval na funkci radního a ODS ho vyloučila ze svých řad.

Mohlo by vás zajímat

Další články