Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zástěra odevzdal milion za Marešem vydražené trenýrky: Příběh rodiny ho dojal k slzám

+ Další 2 fotografie

Moderátor a hvězda Survivoru Tomáš Zástěra (42) sice do finále hry nedošel, ale z ostrova si přivezl mnohem hodnotnější odměnu, kterou je značná popularita. Tu bez váhání využil pro dobrou věc a své ikonické oranžové trenýrky vydražil za milion korun, který přihodil Leoš Mareš (45). Zástěra pro eXtra.cz prozradil, že o dobročinném kroku Mareše neměl tušení, také nám popsal příběh rodiny, které se rozhodl pomoci, a prozradil, v jakém stavu jsou ony památné trenýrky. Marešovi pak poslal přes rozhovor vzkaz ohledně uchování trenek.

Tomáš Zástěra patřil mezi nejoblíbenější účastníky reality show Survivor a po návratu z Dominikánské republiky na něj čekalo překvapení v podobě ohromného skokového nárůstu popularity, o který se postarala Zorka Hejdová.

Sám Zástěra se ve vodách influencerů zatím učí plavat, ale ani na minutu neváhal, aby svůj dosah využil pro dobrou věc. Své oranžové trenýrky, které prošly v karibském ráji naopak spíš peklem, se rozhodl vydražit a finanční částku věnovat rodině, která prochází těžkým životním obdobím.

O velkorysém kroku Mareše neměl tušení

"Původní částka, kterou jsem očekával a modlil se za ni, byla 100 tisíc korun. Nicméně už první den bylo jasné, že ta částka padne, po dvou dnech tam bylo 860 tisíc. Říkal jsem si, že když to takhle skončí, bude to geniální výsledek," popisuje pro eXtra.cz Tomáš Zástěra se slovy, že se do přihazování aktivně zapojil i moderátor Leoš Mareš. O jeho krocích Zástěra ale neměl nejmenší ponětí.

"A pak se k věci připojil legendární Leoš Mareš. Bylo to čistě spontánní, já jsem nevěděl, jaké jsou zkratky dražitelů, vůbec jsem netušil, že se do té aukce zapojí. V tom to pro mě bylo zábavnější a nepochopitelnější v tom nejlepším slova smyslu, že tam padl milion a trenky vydražil Leoš. K outfitu měl i sám blízko a jsem nesmírně rád, že sáhl takhle hluboko do kapsy, ač jeho Dobroden už proběhl. Nestačím hledat slova díků. Nesmírně si toho vážím, pomůžeme dobré věci," říká oblíbený moderátor.

Kam si Leoš Mareš své trenýrky vystaví?

Ač je Leoš Tomášův kolega, stále neví, kam si své milionové trenýrky vystaví.

"Kam si je vystaví, to netuším. Asi bude záležet i na Monice, protože nevím, jestli by chtěla mít moje trenky někde na viditelném místě," směje se Tomáš, který nám také detailně popsal, v jakém jsou trenýrky stavu. Leošovi by ale radil, aby je nevytahoval. S rámem si dal totiž pořádnou práci.

"Jsou zcela v původním stavu, nevypral jsem je, jsou tak, jak jsem je máchal naposled v moři. Je na nich vidět utrpení, pot a slzy celé soutěže. Jsou přidělané v rámu beze skla, aby mohly hezky větrat, a dají se sundat. Je možnost s nimi nakládat podle libosti. Leoši, nevyndávej to z toho, prosím."

Příběh, který se Zástěry velmi dotkl

Tomáš Zástěra se svěřil, že vybrat rodinu, kam peníze poputují, byla doslova noční můra.

"Dostal jsem z Nadace Nova pomáhá několik příběhů, ten výběr byl pochopitelně naprosto děsivý. Dostal jsem několik životních a velmi tklivých osudů, které se dotýkají nás všech, a měl jsem vybrat jenom jeden z nich. To je katastrofická situace, proto jsem vybíral opravdu dlouho, příběhy jsem četl několikrát a tento ve mně zanechal velkou stopu. Nejsem typ člověka, který by plakal, ale tenhle mě opravdu donutil k tomu, že jsem si z koutku oka utřel slzu," popisuje s dojetím Tomáš Zástěra, který přiblížil příběh rodiny v eXtravideu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy