Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zastavili jsme rychlé šíření koronaviru, řekl Vojtěch. Kdy se vrátí normální život?

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Nekontrolované šíření koronaviru se v Česku podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) podařilo zastavit. Život se tak v příštích týdnech může začít vracet do normálu. Uvedl to na společné tiskové konferenci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky.

Podle Vojtěcha nemocnice zvládají péči o pacienty bez problémů, lůžkové kapacity by stačily i v případě rychlého šíření. Ministerstvo zdravotnictví v takovém scénáři předpokládá až 26 tisíc nakažených.

Dosavadní data však ukazují, že se nekontrolované šíření nákazy podařilo zastavit. „Podařilo se nám zastavit nekontrolované šíření nemoci COVID-19, můžeme se tedy v následujících týdnech postupně začít vracet k normálnímu životu,“ prohlásil Vojtěch.

Bezpříznakoví pacienti stále neznámí

Česko má přes 5 tisíc nakažených, nový odhad hovoří o 10 600 případech na konci dubna. Ještě před týdnem přitom předpoklad dosahoval k číslu 14 200. Neznámý však zůstává počet pacientů bez příznaků, odhalit by ho mohla připravovaná studie ve druhé polovině dubna.

Poslanci schválili prodloužení nouzového stavu do 30. dubna, některá opatření se začala uvolňovat. Otevřít mohou vybrané prodejny, povolen je nově i individuální sport na veřejnosti.

Související články

Další články