Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zastala se černocha z Ulice a dostává nakládačku: ÚTOK RASISTŮ NA MALÉHO SYNA!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 33 fotografií
XENOFOBIE
Madalena Joao (35) z první české SuperStar se rozhořčila kvůli hloupým rasistickým útokům některých Čechů vůči Jaredu Baileymu, který nastoupil do Ulice. Zpěvačka z česko-angolskými kořeny se za to dočkala řady urážek a posílání do Afriky. S rasismem se už ale setkává i její malinký syn.

„Narodila jsem se v ČR a jsem Češka. Mám rodinu ultra extra barevnou a miluju úplně stejně svoji bílou maminku a černého otce, protože mně dali lásku. Řeším jen charakter lidí. Ale do Afriky klidně pojedu. Na návštěvu. Je tam krásně. A třeba mít Vánoce v létě je úžasné,“ říká Madalena Joao, která bohužel jako máma trpí tím, že náznaky xenofobie začíná vnímat i její prcek.

„Můj syn je malinkej a už jsem si musela od dvou kluků na ulici vyslyšet názor, že nemají rádi černochy. To vždy pramení z domova. Pokud někdo nemá rád černochy, ať to aspoň necpe svým dětem,“ prohlašuje překvapivě.

Některé lidi ale dopálila tím, že si vůbec dovolila některé Čechy označit za rasisty, i když v tomhle ohledu různé celosvětové průzkumy mínění naši republiku řadí skutečně bohužel opravdu na vrchol.

Hádka o rasismus

„Je povrchní a hloupé označit Českou republiku za experta na závist a rasismus. Jak si to vůbec dovolujete? Vůbec se divím, že tu můžete žít s takovým názorem. Ukázala jste se taky jako hlupák, bohužel, jen z opačné strany. Kategoricky trvám na tom, že Češi nejsou rasisti, a myslím tím ve většině. Kdybychom byli, neživil by stát tolik cikánů, jelikož v této oblasti pracuji, tak vím hodně o dávkách pro ně, bojí se tu snad Vietnamci? Trošku reality a hlavně přísná kontrola, kdo přijde k nám žít, musí být,“ myslí si například Ivan.

Jiný kritik do toho zase nacpal otázku uprchlíků.

„Proč nazýváte lidi rasisty jen proto, že mají strach a obavu, že to dopadne jak na Západě a ztratí své zvyky a kulturu?“ štve Robiiho.

Napadený Jared Bailey alias Piqi Miqi z Ulice ale tvrdí, že se s rasismem potkává denně.

Co si o tom myslíte vy?

Související články

Další články