Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zasloužíš kulku do hlavy: Tomáš nakažený koronavirem popsal nenávist lidí z vesnice

Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
zloba
Nejenže koronavirus zabíjí tisíce lidí po celém světě. Šíření nákazy je doslova jako mor, který zabíjí i vztahy mezi některými lidmi. Muž z Olomoucka, který se nakazil v Rakousku, o tom ví své. Ve vesnici, kde bydlí, od něho dali lidé ruce pryč a ušetřen nenávistných komentářů není ani na sociálních sítích. Tomáš K. poskytl webu iRozhlas rozhovor o tom, jak se jim s rodinou žije v karanténě a jak se musí vypořádávat s nenávistí okolí.

Tomáš K. odjel s partou lidí autem do Rakouska na lyže v době, kdy byla situace v Česku ještě klidná. Bohužel se ale na horách nakazil koronavirem a posléze doma nakazil i manželku a dceru. Starší syn měl test negativní.

Nenávist okolí

Muž ve velkém rozhovoru pro iRozhlas popsal, jak se od něho okolí odvrátilo ve chvíli, kdy u něho byla zjištěna nákaza. „Teď už je to lepší, ale zpočátku to bylo jiné. Tedy jak od koho, někdo mě chtěl podpořit. Co mě ale překvapilo, že někteří, i nejbližší přátelé, byli velice odtažití,“ popisuje těžké chvíle pan Tomáš. Ten měl s manželkou a dcerou jen mírný průběh nemoci. O to horší pro něho bylo obvolávání kontaktů, se kterými přišel v uplynulých 14 dnech do styku.

„Strhla se úplná panika a lavina, že jsem to sem dotáhl z Rakouska. Rozneslo se to po vesnici. A někteří lidé z vesnice cítí vůči nám šílenou nenávist,“ svěřil se dále. Mezi Tomášovými sousedy se začalo šířit dokonce to, že by se měli s rodinou odstěhovat. Lidé jim začali vyčítat i to, že doma větrají, i když takový způsob nákazy po okolí je téměř vyloučený.

Zasloužíš kulku do hlavy

S největším projevem nenávisti se Tomáš setkal na sociální síti. I když on sám se jim snaží vyhýbat, kamarád mu poslal jednu z diskuzí, kde mu komentující přejí smrt. „Ty a tobě podobní zaslouží pouze kulku do hlavy, jste debilové a to je všechno,“ cituje iRozhlas nenávistný komentář, který se objevil na Facebooku.

Když nastoupila celá jeho rodina do domácí karantény, nebyl prý nikdo, kdo by jim nakoupil potraviny. Naštěstí má Tomáš hodně kamarádů, jeden z nich mu prý pravidelně nakupuje. Tomáš s rodinou se snaží vyhýbat informacím zvenčí, jelikož jim například sledování televizního zpravodajství způsobuje ještě větší pocit úzkosti.

Související články

Další články