Po přepychovém karavanu eleMMent Palazzo tu opět máme další zajímavou hračku pro multimilionáře – ponorku Migaloo.

Migaloo je vlastně takový kříženec šestipodlažní, 115 metrů dlouhé jachty a ponorky. S tímto unikátním konceptem přišlo rakouské designérské studio Motion Code, které se věnuje právě navrhování jachet.

Trup 11 metrů široké Migaloo se ničím neliší od trupů dnešních ponorek. Věž je ale delší, širší a kromě prostorné hlavní místnosti se v ní nachází i kulaté schodiště a výtahová šachta. Obrovská zadní paluba poskytuje dostatek místa pro lehátka, bar, bazén o rozměrech 8×3 m a dokonce i přistávací plochu pro vrtulníky. Před ponořením se veškerý nábytek jednoduše schová do velkých skladovacích prostor pod luxusním obložením a dno bazénu se pomocí speciálního mechanismu zvedne na úroveň hlavní paluby. Skutečně originální řešení!

Na přední palubě se kromě různých salonků nachází také privátní bar. V útrobách této jachto-ponorky pak mimo jiné naleznete jídelnu, posilovnu, knihovnu, hernu či kinosál. A aby toho nebylo málo, čtyři široké boční poklopy (dva na každé straně) mohou být přeměněny na „plážové terasy“, které pasažérům zajistí pohodlný přístup k vodě.

Migaloo sice zatím existuje jen jako návrh, ale už nyní je jasné, že o ni bude velký zájem. Otázkou ovšem je, za jakou cenu se bude prodávat.