Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!
Zdroj: Blue Style
dovolená

I když už je jaro, počasí tomu neodpovídá. Teploty jsou jak na houpačce, sluníčko střídá déšť a sníh. Pokud vám chybí teplo, nezbývá než se vydat za hranice. Skvělou volbou je v tomto období Egypt, kde se rtuť teploměru často šplhá až k 30 °C. 

„Hlavními argumenty pro návštěvu Egypta jsou stabilní a příjemné klima a skvělý poměr ceny a kvality. Magnetem, který přitahuje davy cestovatelů je i samotné Rudé moře, ve kterém se prohání stovky různých druhů ryb mezi nádhernými korály. Sympatická je i délka letu, do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam se přímý letem dostanete už za 4,5 hodiny, a to jak z Prahy, taky i Brna a Ostravy,“ říká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!

V Rudém moři se to doslova hemží pestrobarevnými rybami


Do Marsa Alam za plážovou pohodou

Chcete kombinovat odpočinek na pláži s potápěním a šnorchlováním? Vyrazte do letoviska Marsa Alam, většina zdejších hotelů se totiž nachází přímo u korálových útesů. Podmořský svět je zde vyhlášený, stejně tak jako potápěčské kurzy, a to i pro úplně začátečníky. A co všechno pod hladinou uvidíte? Stovky pestrobarevných ryb, želvy, a při troše štěstí i neškodného „obra“ dugonga.

„Pro jeho velkou hmotnost se tomuto savci přezdívá také mořská kráva, váží totiž 200 kg. Bát se ho ale nemusíte, je to přísný vegetarián, a navíc je velmi plachý,“ popisuje Lenka Pátek z CK Blue Style.

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!

Dugonga se bát nemusíte, je to něžný obr


Do Hurghady za nočním životem, historií a pouštními zážitky

Dalším oblíbeným letoviskem je Hurghada, kde si kromě krásných písečných pláží užijete i procházky po krásně promenádě kolem zrekonstruované mariny. Kromě desítek turistických lodí a luxusních plachetnic tu lze obdivovat majestátní mešitu El Mina Masjid. Zavítat můžete také dovnitř, jen je potřeba mít odpovídající oblečení zahalující ramena, kolena i kotníky.

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!

Mešita El Mina Masijd patří mezi novější stavby


Nejvíce to tady však žije večer a v noci, kdy je celá přístavní promenáda včetně mešity osvícená. Určitě zajděte do některého z shisha barů, kde si lze vychutnat vodní dýmku. Její kouření patří k běžným rituálům každého Egypťana a určitě stojí za vyzkoušení. Mají tu několik tabákových příchutí, zvolit můžete mango, mátu, meloun nebo třeba borůvku.

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!

Vodní dýmka k Egyptu patří


Hurghada je navíc vhodným výchozím místem pro výlety za staroegyptskými památkami, jako jsou například pyramidy v Gíze. Ještě o něco blíže je to do Luxoru, na jehož předměstí zvaném Karnak se nachází pozůstatky chrámového komplexu boha Amóna-Réa. Jde o velmi rozlehlou a archeologicky ceněnou památku s řadou sloupových nádvoří, soch faraónů a alejí beraních sfing. Dochoval se zde i vysoký pylon zdobený reliéfy vojenských činů Ramsese II. nebo růžový obelisk.

Zaskočila vás zima? Víme, kde se ohřejete!


Vybere si každý

Ke skvělé dovolené patří nejen spousta úžasných zážitků, ale také špičkové ubytování. Zdejší hotelové komplexy nabízí širokou škálu výběru, od těch lacinějších až po opravdu luxusní. „V Hurghadě doporučuji hotel AMC Royal Hotel & Spa na krásné písčité pláži s pozvolným vstupem do moře. V Marsa Alam jsem si zase oblíbila hotel Aurora Bay Resort, který se nachází u přírodního zálivu Jabal Al Rosas a je skvělou volbou pro milovníky potápění a šnorchlování!“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy